Amfiteatr opanowali przedstawiciele sportów walki

2013-09-16 15:00:51(ost. akt: 2013-09-16 12:56:28)
Tradycyjnie podczas tego typu imprez największe emocje wzbudza pokaz łamania twardych przedmiotów

Tradycyjnie podczas tego typu imprez największe emocje wzbudza pokaz łamania twardych przedmiotów

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Wyprawę do Japonii, świata, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością odbyli widzowie w ostródzkim amfiteatrze podczas I Festiwalu Sztuk Walki i Kultury Japonii. Największe emocje wzbudziły pokazy łamania twardych przedmiotów.
Tego jeszcze w Ostródzie nie było, karatecy z Ostródy, Iławy i Szczytna, ostródzcy judocy, przedstawiciele taekwondo, zawodnicy uprawiający MMA czy aikido. Pojawili się również reprezentanci klubów z Olsztyna, zajmujący się takimi dyscyplinami jak kendo, capoeira, zapasy, boks oraz iado. Najwięksi fighterzy z Warmii i Mazur zaprezentowali swoje dyscypliny i umiejętności na scenie amfiteatru nad Jeziorem Drwęckim. Była to pierwsza edycja Makita PGN Fight & Art Festival czyli przekładając na język polski Festiwal Sztuk Walki i Kultury Japonii, nad którą honorowy patronat objął ambasador Japonii. 

Dla około dwóch tysięcy widzów, którzy pojawili się w amfiteatrze organizatorzy — Ostródzki Klub Kyokushin Karate i Brandflower — przygotowali nie tylko atrakcje sportowe. Odbyły się m.in. pokazy ubierania tradycyjnego kimona japońskiego, malowania twarzy czy warsztaty układania origami.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5