Pierwszy punkt piłkarzy Warmiaka Łukta w IV lidze

2013-08-18 14:35:02(ost. akt: 2013-08-18 15:04:57)
Warmiak w pojedynku z Olimpią Olsztynek wywalczył remis

Warmiak w pojedynku z Olimpią Olsztynek wywalczył remis

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Do 3. kolejki kibice i piłkarze Warmiaka Łukta czekali na pierwszy punkt na czwartoligowym froncie. Warmiacy na własnym boisku podejmowali niedawnego rywala z ówczesnej klasy okręgowej Olimpię Olsztynek i szczęśliwie zremisowali 2:2.
Przed sobotnim meczem w Łukcie zdecydowanym faworytem byli piłkarze z Olsztynka, którzy w dwóch wcześniejszych spotkaniach zdobyli komplet punktów, zaprezentowali dobrą skuteczność i zajmowali 1. miejsce. Jednak na boisku, jak to często się zdarza, okazało się, że statystyki swoje, a życie szykuje całkiem inne scenariusze. Gospodarze już w 3. min wykorzystali błąd i niezdecydowanie obrońców Olimpii i Szymon Mróz zdobył prowadzenie dla Warmiaka. Goście ruszyli do odrabiania strat i niemal nie opuszczali połowy gospodarzy. W 34. min po kolejnej akcji Warmiacy po raz drugi posłali piłkę do siatki... niestety sztuki tej dokonał Przemysław Małachowski strzelając samobójczego gola.
W drugiej części gry trener Mirosław Romanowski wytoczył swoje najcięższe działo - wpuścił z ławki rezerwowych Marcina Łukaszewskiego. I popularny "Źrubek" zrobił co do niego należało czyli dał Olimpii prowadzenie. Jednak trzy punkty nie pojechały do Olsztynka. Bohaterem ostatniej akcji został Kuształa, który w 90. min uratował remis dla Warmiaka.

Warmiak Łukta - Olimpia Olsztynek 2:2 (1:1)
1:0 - Mróz (3), 1:1 - Małachowski (34 samobójczy), 1:2 - M. Łukaszewski (85), 2:2 - Kuształa (90)2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5