Tęcza Miłomłyn przegrała pierwszy ligowy mecz z Syreną Młynary

2013-08-11 12:04:26 (ost. akt: 2013-08-12 08:40:37)
W Miłomłynie sezon 2013/2014 gospodarze rozpoczęli od porażki

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Od porażki rozgrywki V ligi w grupie 2 rozpoczęli piłkarze Tęczy Miłomłyn. Mimo że gospodarze prowadzili grę i częściej byli w posiadaniu piłki, trzy punkty zdobyła Syrena, która miała w składzie skutecznego Michała Matulewicza.
Nie tak działacze i kibice Tęczy Miłomłyn wyobrażali sobie inaugurację nowego sezonu. Pierwszym ligowym rywalem podopiecznych Pawła Oliwy była Syrena Młynary. Przez całe spotkanie goście rzadko pojawiali się pod bramką "tęczowych", ale jak już się pojawiali to zawsze było groźnie. Przez większą część meczu piłkarze z Miłomłyna prowadzili grę, ale dużo grali wszerz, rzadko zagrażali bramce Syreny. Przed przerwą bliski zdobycia gola był Marcin Daszczuk, po którego strzale i rykoszecie piłka wylądowała na poprzeczce. W odpowiedzi goście drugi raz poważniej zagrozili bramce Przemysława Królaka, wykonywali rzut rożny i w zamieszaniu podbramkowym z bliska do siatki piłkę posłał Matulewicz. Tuż przed przerwą powinien wyrównać Patryk Rosiak, ale nie wykorzystał dobrego zagrania Wojciecha Domerackiego i z 10 metrów strzelił wysoko nad bramką.
Po zmianie stron gra wyrównała się, ale sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W 69. min asystę zaliczył bramkarz Syreny, po jego długim wykopie w piłkę nie trafił Marcin Kasprowicz, przejął ją Matulewicz i uderzeniem pod porzeczkę zdobył drugiego gola dla Syreny. W końcówce wynik spotkania na 1:2 ustalił Domeracki.

Tęcza Miłomłyn - Syrena Młynary 1:2 (0:1)
0:1, 0:2 - Matulewicz (43, 69), 1:2 - Domeracki (89)