Targi rolne w Arenie

2013-06-11 08:55:17 (ost. akt: 2013-06-11 08:57:02)
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z ramienia Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego organizuje Targi Rolne, których realizatorem będzie firma Demuth Alfa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością OSTRÓDA S.K.A.
Przedsięwzięcie odbędzie się w dniach 21-23 czerwca w nowoczesnym Centrum Targowym Arena w Ostródzie, mieszczącym ponad 20 tysięcy m2 powierzchni wystawienniczej. To kolejna edycja Targów, które dotychczas odbywały się w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Przedsięwzięcie wpisuje się w strategię rozwoju społeczno-gospodarczego woj. warmińsko-mazurskiego, a także jest wspaniałą okazją do promocji rolnictwa Warmii, Mazur i Powiśla. To również możliwość zaprezentowania bogactw dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego naszego regionu.

Na tegorocznych Targach zobaczymy stoiska z urządzeniami i maszynami rolniczymi, nasionami, nawozami i środkami ochrony roślin, wyposażeniem budynków inwentarskich, paszami i dodatkami paszowymi. Nie zabraknie też rękodzieła oraz żywności tradycyjnej i produktów ekologicznych.

Podczas Targów odbędzie się również szereg imprez towarzyszących. Będzie to przede wszystkim dwudniowa konferencja poświecona zagadnieniom związanym ze zrównoważonym rozwojem obszarów wiejskich w kontekście produkcji roślinnej i odnawialnych źródeł energii
oraz produkcji zwierzęcej w zrównoważonym rolnictwie. Równocześnie miejscowe zespoły folklorystyczne zademonstrują swoje muzyczne talenty, a lokalni artyści twórczość rzemieślniczą, natomiast w trakcie pokazów kulinarnych będzie można zasmakować specjałów kuchni regionalnej. Mamy nadzieję, że powyższa inicjatywa przekształci się w jedne
z największych Targów Rolniczych w północno-wschodniej Polsce.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5