Baśniowa Arena czeka na dzieci

2013-05-31 02:00:00(ost. akt: 2013-05-27 11:00:32)
Trzy dni wypełnione dobrą zabawą, dziecięcym uśmiechem i aktywnie spędzonym czasem w gronie rodzinnym. Tak będą wyglądać VII Światowe Dni Bajki oraz Kiermasz „W życiu jak w bajce”, które odbywają się w dniach 31.05-2.06 w Ostródzie.
Wydarzenie będzie miało wyjątkową oprawę, bo po raz pierwszy we władanie najmłodszych został oddany jeden z największych w kraju obiektów targowo-konferencyjnych – Arena Ostróda. To idealna propozycja na Dzień Dziecka. Nigdzie nie znajdziecie tylu, co w Arenie Ostróda!

Bo trzeba przyznać, że organizatorzy: Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie „Bajka” oraz Demuth Alfa, stanęli na wysokości zadania i zaplanowali ogromną dawkę rozrywki dla każdego. Odbędą się m.in. parada postaci bajkowych, występy kuglarzy, szczudlarzy, mimów, żonglerów, dmuchany plac zabaw, kącik gier edukacyjnych, parada motocyklowa, pokazy teatrzyków czy czytanie bajek i baśni.

W ramach objazdowego kina Orange, przez trzy dni trwania imprezy, na dużym ekranie będzie można zobaczyć najnowsze bajki i filmy, m.in. „Mambo, Lula i Piraci”, „Wielki Gatsby” czy „Jack pogromca olbrzymów”. Na zakończenie trzydniowego święta odbędzie się koncert Roberta Janowskiego, doskonale znanego z programu telewizyjnego „Jaka to melodia”.

Poza zabawą znajdzie się także czas na kompleksowe zakupy w jednym miejscu. A będzie w czym wybierać! Do udziału w pierwszej edycji kiermaszu organizatorzy zaprosili liczne grono wystawców oferujących produkty i usługi skierowane do dzieci ich rodziców. Na stoiskach znajdą się m.in. książki, produkty regionalne, ubranka, kosmetyki, zabawki i słodkości.

W trakcie imprezy odbędzie się także akcja krwiodawstwa. Co ciekawe, do jej oddawania, przybyłych gości będzie namawiać kultowa postać z serialu „Było sobie życie” - brodaty Mistrz.

- Jestem przekonany, że „Światowe Dni Bajki” będą dla naszych gości synonimem uśmiechu i radości dzieci, a dla organizatorów źródłem satysfakcji i czerpania pozytywnej energii do stworzenia kolejnej edycji tej wielce udanej w zamyśle i realizacji imprezy – mówi Leszek Baranowski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Bajka”.

VII Światowe Dni Bajki oraz Kiermasz „W życiu jak w Bajce” odbędą się w dniach 31.05 – 2.06 w Arenie Ostróda. Wstęp jest bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.arenabajki.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5