Niepokonane dziewczyny z "Jedynki". Finał coraz bliżej

2023-10-17 12:29:41(ost. akt: 2023-10-19 10:51:40)
Młodziczki UKS Jedynka w Chudku bez ani jednej porażki

Młodziczki UKS Jedynka w Chudku bez ani jednej porażki

Autor zdjęcia: archiwum klubu

UNIHOKEJ/// Dziewczyny z pazurem! 14 października w Chudku, młodziczki UKS Jedynka Orzysz rozbiły bank podczas I turnieju eliminacyjnego do wielkiego finału mistrzostw Polski.
Trudno byłoby naszym unihokeistkom wymarzyć sobie lepszy start tegorocznej edycji rozgrywek rocznika 2011 (i młodsze). Zgodnie z przyjętym przez Polski Związek Unihokeja podziałem, orzyszanki przystąpiły do walki w okręgu mazowieckim wraz z siedmioma innymi drużynami.

Reprezentantki UKS Jedynka przed startem stawiane były w gronie faworytów. Podobnie jak gospodynie z OCKK Biedronka SP Chudek, z którymi przyszło się im zmierzyć… już w meczu otwarcia.

To był bardzo trudny, ale i ciekawy mecz. Chudek początkowo wyszedł na prowadzenie, ale dziewczyny pokazały sportowy pazur i ostatecznie nie tylko wyrównały, ale i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę (6:5) – wspominają Marek Dancewicz i Mariusz Zadroga, trenerzy UKS Jedynka.

Okazało się, że – po tak wysoko zawieszonej poprzeczce „na dzień dobry” – później orzyszankom szło już jakby łatwiej. Kolejno przekonały się o tym ich rywalki z UKS Bankówka Zielonka (9:2!) i SP w Halinowie (7:2), dzięki czemu zachowały podczas turnieju konto całkowicie wolne od porażek.

Gdy w przeszłości podejmowaliśmy decyzję, by pozwolić im rywalizować w tej kategorii ze starszymi rywalkami, wiedzieliśmy, że nie będą miały lekko. Bywały turnieje, że wracały do domu bez jednego zwycięstwa. Rok minął, dziewczyny stały się już typowymi młodziczkami. Ograły się, zebrały doświadczenie i… efekty widać na parkiecie. Mogą być z siebie dumne. My jesteśmy, ale i nie zapominamy, że na awans do finału mistrzostw Polski będziemy musieli jeszcze ciężko pracować – słyszymy w UKS Jedynka.

W miniony weekend na parkiecie w Chudku rywalizowali również chłopcy. Im niestety przyszło wrócić na Mazury na tarczy. Bo choć pokonali wysoko drugą drużynę UKS Bankówka Zielonka II (9:5), to z pierwszą przegrali, podobnie jak z kolegami z Warszawy i Łochowa.

Po odejściu starszego rocznika, w zespole są głównie młodsi chłopcy z klas V. Czas pracuje na korzyść ich drużyny, podobnie jak wcześniej u ich koleżanek. Mają w sobie jednak potencjał, który mogą przekuć na sukcesy już w tym sezonie. Jeśli tylko będą dalej sumiennie trenować, to stać ich na dużo więcej. To ważne także w perspektywie zbliżających się szkolnych mistrzostw województwa, których finał odbędzie się w Elblągu – podsumowują szkoleniowcy UKS Jedynka.

Kamil Kierzkowski
Powiat piski i gminę Orzysz na Mazowszu godnie reprezentowali:

– dziewczęta – Gabriela Rak, Lidia Szajdek, Lena Rżysko, Julia Malinowska, Maja Pieklik, Maja Szyszko, Maria Kosińska, Łucja Olender, Lena Chmielewska, Lena Krzemkowska;

– chłopcy – Jan Szczęsny, Witold Kosiewicz, Piotr Kropiewnicki, Nikodem Wojciechowski, Oliwier Wojciechowski, Michał Ziental, Krystian Markowicz, Wiktor Strojecki, Fabian Łazuk.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5