Orzyski parkiet w futsalowym ogniu. Złoto dla "Hotelarzy"!

2023-02-13 11:50:28(ost. akt: 2023-02-13 12:01:49)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTSAL/// Dziesiątki spotkań, dziesiątki goli i potężna dawka wielkich emocji na wysokim poziomie – Orzysz Futsal Cup zgromadził 11 lutego w hali MOSiR aż 16 zespołów z najróżniejszych stron regionu. Złoto zgarnął zespół Hotel Robert’s Port Mikołajki.
I zawodnicy, i kibice wyczekiwali tej chwili od dawna. O tym, że podczas halowego turnieju piłki nożnej o puchar burmistrza Orzysza „będzie się działo”, świadczyła nie tylko świetna frekwencja na trybunach, ale i na… pobliskim parkingu, który przeżywał prawdziwe oblężenie.

Chętnych do udziału było jeszcze więcej, ale postanowiliśmy nie przekraczać przyjętego limitu. Przy dodatkowych zespołach na liście trudno byłoby m.in. utrzymać jednodniowy charakter imprezy – słyszymy w orzyskim MOSiR.

Obrazek w tresci

Pierwszy gwizdek rozległ się punktualnie o 9:00. Publiczność została przywitana mocną „petardą”. W meczu inauguracyjnym ełcki Dar-Tech okazał się minimalnie lepszy (2:1) od drugiego zespołu HVAC-eko Drygały. A później… Później, jak u Hitchcocka, emocje jedynie rosły.

Po 6 godzinach nieustannej gry każda z czterech grup wyłoniła po dwie drużyny, które awansowały do fazy pucharowej. Do wielkiego finału przedarł się zespół Hotel Robert’s Port Mikołajki (najpierw pokonując Dar-Tech, a następnie ESM PatoTeam) oraz pierwsza brygada HVAC-eko Drygały (Nel-Bud Ełk oraz Coding BMW).

Obrazek w tresci

W boju o złoto lepsi okazali się popularni „Hotelarze”, którzy wygrał dość gładko, najwyraźniej zachowując więcej sił na to kluczowe starcie. W „finale pocieszenia”, którego stawką był brąz, Coding BMW pokonał – po serii rzutów karnych – ESM PatoTeam.

Obrazek w tresci

Drużyna Hotel Robert’s Port Mikołajki, która w całym turnieju ani razu nie zaznała goryczy porażki, zgarnęła nie tylko tytułowy puchar burmistrza Orzysza oraz nagrodę w wysokości 1 tys. zł. Popularni „Hotelarze” zdobyli dwa dodatkowe trofea. Nagrodę króla strzelców otrzymał niesamowicie skuteczny Patryk Gondek (autor aż 12 goli!), zaś za najlepszego bramkarza uznano Adama Radzikowskiego.

Obrazek w tresci

Poziom organizacyjny oraz sportowy oceniam bardzo wysoko. Nasz wynik? Nie zlekceważyliśmy żadnego z rywali, robiliśmy swoje. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że najtrudniejsze przeprawy mieliśmy z zespołami Dar-Tech oraz ESM PatoTeam – mówi Patryk Gondek.

Bardzo solidnie przygotowany turniej. Rozgrywki w Orzyszu zawsze wiążą się ze świetną atmosferą i dobrym poziomem sportowym – przekonuje Kacper Koniecko (Coding BMW), który zgarnął statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju.

Obrazek w tresci

Nagroda indywidualna? W szatni żartowałem, że „na pewno będzie moja”, ale i tak byłem bardzo miło zaskoczony. Obiektywnie patrząc, na parkiecie było przynajmniej kilku zawodników, których uważam za lepszych, jak np. Patryk Gondek czy Paweł Dymiński. Z wyniku drużyny jestem zadowolony. Trzecie miejsce, przy tak solidnych rywalach, to fajny wynik. Niedosyt jednak pozostaje, bo wygrana w półfinale z Drygałami była w naszym zasięgu.

Kamil Kierzkowski

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Hotel Robert’s Port Mikołajki,
2. HVAC-eko Drygały I,
3. Coding BMW,
4. ESM Pato Team,
5. Nelbud Ełk,
5. Dekada 70,
5. Dar-Tech,
5. Pol-Mur,
9. Bomir,
9. MONAR Gaudynki,
9. HVAC-eko Drygały II,
9. OKS Kolejorz Ełk,
13. Polonez NWE,
13. FC Dąbrowskie,
13. Śródmieście Ełk,
13. Znicz Radziłów.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5