Po roku PZW znów szykuje "siaty" na szczupaka. "Nic się nie uczą"

2021-04-01 19:37:40 (ost. akt: 2021-04-01 20:30:55)
Zeszłoroczny "łup" rybaków. By go pozyskać, ucierpiało wielokrotnie więcej ryb

Zeszłoroczny "łup" rybaków. By go pozyskać, ucierpiało wielokrotnie więcej ryb

Autor zdjęcia: WędkarskiOrzysz

Zeszłoroczne odławianie przez PZW tarlaka szczupaka na jeziorze Orzysz - za pomocą tzw. wontonów - okazało się spektakularną klapą. Związkowcy nie wyciągnęli najwyraźniej żadnych wniosków, bo... szykują się do "powtórki z rozrywki".
O tej bulwersującej wędkarzy w całej Polsce sprawie pisaliśmy w materiale pt.

- - -"Kiepski "żart" PZW na prima aprilis. Wędkarze ruszyli bronić ryb"..
- - -
Zachęcamy do "odświeżenia" sobie tej relacji.

Zeszłoroczny prima aprilis w tym względzie nie był śmieszny.
Niestety tegoroczny też nie jest.

- Otrzymaliśmy informację, że zaraz po świętach Zakład Rybacki PZW w Rucianem-Nidzie rozpocznie na Zatoce Wierzbińskiej, dopuszczone obowiązującą umową, odłowy tarlaka szczupaka i węgorza. Jak wynika jednak z przesłanej informacji „odłowy tarlaków szczupaka odbywać się będą przy użyciu wontonów”. Widać, że Zarząd Główny PZW nie wyciągnął lekcji z ubiegłego roku i dalej ma zamiar uprawiać „tarło przeżyciowe” według własnego rozumienia tego pojęcia - czytamy na wędkarskiorzysz.pl

- Już w zeszłym roku obnażyliśmy „skuteczność” połowów przy użyciu wontonów, przeciw którym protestowaliśmy jeszcze przed rozpoczęciem odłowów. Po zamieszaniu jakie wtedy się wywiązało otrzymaliśmy zapewnienie z Zarządu Głównego, że w przyszłości połowy tą metodą nie będą dokonywane. Widać czas płynie i pewne deklaracje przestają obowiązywać - czytamy dalej.

Miejscowa społeczność wędkarska zapowiada, że - podobnie jak rok temu - tak i tym razem będzie z uwagą śledzić poczynania rybaków.

kk

*sieci typu wonton: ekwipunek, od którego odchodzi się w całym wrażliwym na dobro zwierząt świecie. Ryby mające do czynienia z wontonami — nawet jeśli wypuszczone — kończą to spotkanie zazwyczaj pokaleczone, pozbawione ochronnego śluzu, łusek itp. Często, po prostu, giną.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5