Policjantki z Pisza spotkały się z seniorami

2015-12-17 15:20:02(ost. akt: 2015-12-17 15:29:48)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjantki z piskiej komendy uczestniczyły w spotkaniu adresowanym do osób starszych biorących udział w projekcie „Aktywny Senior”. Organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Orzyszu. Temat spotkania to: „Przemoc domowa wobec osób starszych”. W trakcie prelekcji policjantki m.in. omówiły na czym polega przemoc w rodzinie, wyjaśniły co to jest procedura „Niebieskiej Karty”. Wskazały także, gdzie można szukać pomocy. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony seniorów.
W ramach kampanii „16 dni przeciw przemocy wobec kobiet”, policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Piszu uczestniczyły w spotkaniu adresowanym do osób starszych. Prelekcji przysłuchiwała się także młodzież. Organizatorem spotkania był Ośrodek Pomocy Społecznej w Orzyszu, który działania w ramach tej kampanii prowadził pod hasłem: „W męskich ramionach – najlepsza ochrona”.

Policjantki przeprowadziły prelekcję pn. „Przemoc wobec osób starszych”. Temat dotyczył przemocy w rodzinie, szczególnie tych przypadków, gdzie ofiarami są osoby starsze. W trakcie spotkania policjantki przedstawiły przykłady przemocy stosowanej wobec seniorów, skalę tego zjawiska na terenie powiatu piskiego, a także omówiły na czym polega procedura „Niebieskiej Karty”.

Prowadzące spotkanie starały się uwrażliwić słuchaczy na konieczność reagowania i zgłaszania placówkom pomocowym przypadków stosowania przemocy, czy znęcania się nad członkami rodziny, w szczególności nad dziećmi. Policjantki podkreślały, że należy reagować bez względu na to, czy problem dotyczy własnej rodziny, czy osób z najbliższego otoczenia. Wyjaśniły, że sprawcy przemocy domowej, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych domowników nie mogą czuć się bezkarni. Znęcanie jest bowiem przestępstwem zagrożonym w skrajnych przypadkach karą pozbawienia wolności nawet do lat 12. Przedstawiciele Policji zwrócili uwagę, że w obu zagadnieniach dużą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa odgrywa samopomoc sąsiedzka, czyli zaufany i życzliwy sąsiad.

Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali ulotki informacyjne, dotyczące porad w zakresie przemocy domowej wraz z adresami i numerami telefonów placówek niosących pomoc ofiarom.

Spotkanie z seniorami w Orzyszu przeprowadzone zostało w ramach projektu prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Piszu pn.„Bezpieczny Senior”. Zapraszamy kolejne grupy seniorów do wzięcia udziału w prelekcjach prowadzonych przez policjantów na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt ze st.sierż. Moniką Boratyńską, tel. (87) 42 54 266.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. boze #1884180 | 31.61.*.* 18 gru 2015 08:37

    Czy ten świat zidiocial? Kto te hasła wymyśla? W męskich ramionach. Ssanie cyckow. Itp Vap

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5