„Komiks? Karykatura? To nie jest trudne…”

2015-01-26 12:00:00(ost. akt: 2015-01-26 11:00:35)
Przed nami jeden z najciekawszych punktów w programie orzyskich ferii. Już w najbliższą środę (28 stycznia) w Pawilonie Artystycznym przy ul. Wojska Polskiego 9B odbędą się warsztaty komisku i karykatury. Wstęp wolny.
Zajęcia poprowadzi rysownik oraz ilustrator Szymon Teluk. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży.

Godz. 10.00. – 12.30. – warsztaty rysowania karykatur

Godz. 13.00. – 15.30. – warsztaty rysowania komiksów


Szymon Teluk, rysownik aktywny zawodowo od 17 lat. Ukończył także wyższą uczelnię z dyplomem magistra, zawód – malarstwo sztalugowe. Należy do związku zawodowego ZPAP. Jego działalność to autorskie doświadczenia w sferze sztuk wizualnych jak i bardzo realna praca na zlecenia. Od samego początku rysuje karykatury, w pierwszych latach głównie na bulwarach i promenadach Europy, dziś głównie na imprezach zorganizowanych, targach itp. Podczas występów rysowania na żywo posługuje się rzadko stosowaną techniką rysunku piórkiem, która uniemożliwia korektę rysunku. Jest autorem kilkunastu komiksów i serii comic­strip. Połowa to projekty reklamowe oraz edukacyjne dla firm zagranicznych. Współautor jednej z największych komiksowych kampanii reklamowych ostatnich lat ­ Kapitan Niepalny. Jego krótkie komiksy edukacyjne zostały dwukrotnie wyróżnione w konkursach na komiks ekonomiczny Fundacji FOR , otrzymał także I nagrodę w konkursie na krótki komiks, na festiwalu Polcon w 2000 r.

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5