Uwaga, zakaz wstępu na teren poligonu! Trwają strzelania

2014-08-04 09:52:57(ost. akt: 2014-08-04 10:10:49)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GP

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Orzysz od piątku (1 sierpnia) prowadzone są strzelania amunicją bojową. Strzelania potrwają do 31 sierpnia.
Strzelania dzienne odbywają się codziennie w godzinach od 9.00 do 15.00, strzelania nocne: we wtorki i czwartki w godzinach od 21.00 do 02.00.

Przypominamy, że teren poligonu oznaczony tablicami informacyjnymi jest terenem zamkniętym dla ludności cywilnej i szczególnie niebezpiecznym dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na teren wojskowy. Lekceważenie zakazów wstępu na obiekty poligonowe, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zawsze istnieje możliwość znalezienia niewybuchów i niewypałów, a ich zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie może zakończyć się śmiercią lub kalectwem.


W rejonach obiektów szkoleniowych znajdują się maszty ostrzegawcze z czerwoną flagą – w dzień i czerwonym światłem – w nocy, które to sygnały oznaczają „ostre strzelanie”.

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bialapiska.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5