Siatkarze zainaugurowali cykl Grand Prix

2014-07-15 11:52:15(ost. akt: 2014-07-17 09:02:56)

Autor zdjęcia: MOSiR Orzysz

Siedem par nie przestraszyło się deszczowej pogody i zawitało do Orzysza na pierwsze zawody siatkarskiego Grand Prix. Tym samym, z dwutygodniowym poślizgiem, w niedzielę (13 lipca) zainaugurowano piątą edycję cyklu turniejów siatkówki plażowej.
Do rywalizacji na boiskach nad jeziorem Orzysz ostatecznie przystąpiło niewiele z nieco ponad dwudziestu zgłoszonych par. Kapryśnej pogody, która raz już spowodowała odwołanie zawodów, nie przestraszyli się najbardziej wytrwali. Do Orzysza zawitała czołówka ubiegłorocznego cyklu, ze zwycięzcą poprzedniej edycji Grand Prix – Cezarym Stanisławajtysem na czele.

Siatkarz II-ligowego Centrum Augustów tym razem do zawodów przystąpił w parze z Tomaszem Kakowskim – zawodnikiem, który w Orzyszu także odniósł niejeden triumf. Już przed startem zawodów para ta uchodziła więc za głównego pretendenta do wygranej w pierwszym z czterech turniejów Grand Prix. Późniejsza rywalizacja przypuszczenia te tylko potwierdziła. Piski duet w całych zawodach nie stracił nawet seta. W półfinale okazał się lepszy od Karola Kowalczyka i Piotra Szopy, zaś w decydującym pojedynku pokonał Rafała Fiertka i Piotra Damięckiego.

Na najniższym stopniu podium stanęli Karol Kowalczyk z Piotrem Szopą, którzy by wywalczyć trzecią lokatę nie musieli nawet wychodzić na boisko. W małym finale mieli się zmierzyć z Jakubem Ćwiklewskim i Piotrem Zawistwoskim, jednak na przeszkodzie stanęła kontuzja tego drugiego odniesiona jeszcze w meczu półfinałowym. Ełczanie pojedynek oddali więc bez walki.

Z miejscowym zawodników najlepiej wypadł Marcin Filipowicz, który w parze z ełczaninem – Markiem Kraszewskim turniej ukończył na piątej lokacie.

Kolejne zawody z cyklu V Grand Prix Orzysza już w najbliższą niedzielę. Początek tradycyjnie o godz. 10.


1. Tomasz Kakowski/Cezary Stanisławajtys – Pisz/Uściany
2. Rafał Fiertek/Piotr Damięcki – Pisz
3. Karol Kowalczyk/Piotr Szopa – Wygryny/Warszawa
4. Jakub Ćwiklewski/Piotr Zawistowski- Ełk
5-6. Marek Kraszewski/Marcin Filipowicz – Ełk/Orzysz
Jakub Staisławajtys/Norbert Nowicki – Uściany/Pisz
7. Robert Maniurski/Mariusz Ratajczyk – Tuchlin/Wrocław


Klasyfikacja generalna V Grand Prix
20 pkt. – Tomasz Kakowski (Pisz), Cezary Stanisławajtys (Uściany)
17 pkt. – Rafał Fiertek (Pisz), Piotr Damięcki (Pisz)
14 pkt. – Karol Kowalczyk (Wygryny), Piotr Szopa (Warszawa)
12 pkt. – Jakub Ćwiklewski (Ełk), Piotr Zawistowski (Ełk)
10 pkt. – Marek Kraszewski (Ełk), Marcin Filipowicz (Orzysz), Jakub Stanisławajtys (Uściany), Norbert Nowicki (Pisz)
8 pkt. – Robert Maniurski (Tuchlin), Mariusz Ratajczyk (Wrocław)KLASYFIKACJA KOŃCOWA IMPREZY:

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bialapiska.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5