Uwaga! Strzelania na poligonie!

2014-07-05 16:00:00(ost. akt: 2014-07-04 09:40:12)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: orzysz.pl

Do 31 lipca na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu potrwają strzelania amunicją bojową. Ćwiczenia stanowią duże zagrożenie życia i zdrowia dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na poligonu.
Strzelania odbywać się będą codziennie w godzinach od 9.00 do 15.00, strzelania nocne: wtorek i czwartek w godzinach od 22.00 do 02.00.

Powyższe strzelania stanowią duże zagrożenie życia i zdrowia dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na teren wojskowy – poligon.

Lekceważenie zakazów wstępu na obiekty poligonowe, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zawsze istnieje możliwość znalezienia niewybuchów i niewypałów, a ich zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie może zakończyć się śmiercią lub kalectwem.

Nadmieniam, że w ostatnich miesiącach nasiliły się przypadki wtargnięcia ludności cywilnej na teren poligonu w trakcie strzelań celem zbierania złomu. Korzyści z w/w procederu mogą być niewspółmierne do podniesionych konsekwencji prawnych, a w szczególności utraty zdrowia, a nawet życia.

Ponadto przypomina się, że teren poligonu oznaczony tablicami informacyjnymi jest terenem zamkniętym dla ludności cywilnej, szczególnie niebezpiecznym, gdzie występuje duże zagrożenie zdrowia i życia. Dodatkowo w rejonach obiektów szkoleniowych znajdują się maszty ostrzegawcze z czerwoną flagą – w dzień i czerwonym światłem – w nocy, które to sygnały oznaczają „ostre strzelanie”.

OSPWL Orzysz

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polecam nowe wydanie Gazety Piskiej, tylko ciekawe informacje:)


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5