Orzyskie dziewczęta w blasku złota

2014-05-28 08:24:13(ost. akt: 2014-05-28 08:45:35)

Autor zdjęcia: Archiwum UKS "Jedynka" Orzysz

Dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej w Orzyszu oraz drużyna chłopców Gimnazjum w Orzyszu w dniach 23-25 maja 2014 r. uczestniczyli w XXI Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku.
Zawody rozegrane w Elblągu były jednocześnie finałami Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla szkół podstawowych, Ogólnopolskiej Gimnazjady i Licealiady. Wzięło w nich udział 65 zespołów z całej Polski.

Po ubiegłorocznym sukcesie chłopców w kategorii szkół podstawowych w bieżącej edycji imprezę wygrał zespół dziewcząt. Chłopcy zajęli miejsce piąte.

W kategorii szkół podstawowych zgłoszono 14 zespołów chłopców rywalizujących w 4 grupach eliminacyjnych oraz 10 zespołów dziewcząt podzielonych na 2 dwie grupy. W grupach rywalizowano systemem „każdy z każdym”.


SP Orzysz - PSP Lasocice 0:1
SP Orzysz - SP 48 Gdynia 3:1
SP Orzysz - SP Krynica Zdrój 6:1 
Wyniki w grupie eliminacyjnej zespołu chłopców SP w Orzyszu::

Po eliminacjach orzyska podstawówka awansowała do najlepszej ósemki turnieju
z zaliczonym meczem z PSP Lasocice. Grupę ćwierćfinałową uzupełniły zespoły SP Sanok i SP Zielonka.

Wyniki w ćwierćfinale:
SP Orzysz – SP Sanok 1:2
SP Orzysz - SP 3 Zielonka 3:4


Po tych meczach zespół chłopców SP Orzysz nie awansował do najlepszej czwórki turnieju i walczył o miejsca 5-8. W tej rywalizacji zanotował kolejno wyniki:
SP Orzysz – SP Zielona Góra 3:1 – awans do meczu o 5-6 miejsce.
W meczu o piąte miejsce orzyszanie zrewanżowali się swoim przeciwnikom z pierwszego meczu w grupie eliminacyjnej:
SP Orzysz – PSP Lasocice 2:0


1. SP Sanok
2. SP Brójce
3. SP Gardeja
4. SP 3 Zielonka
5. SP Orzysz
6. PSP LasociceCzołówka Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopców::

W Finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zespół chłopców ze Szkoły Podstawowej w Orzyszu wystąpił w składzie: Oliwer Andrasiak w bramce oraz Miłosz Sztachański, Gabriel Zajkowski, Dawid Grądziel, Oliwier Zaczkowski, Michał Nikiel, Michał Sznip, Jakub Kosiński, Adam Zwierzyński – zespół prowadził Szymon Król.

W Elblągu bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z SP Orzysz. W stosunku do ubiegłego roku, gdy zajęły 13 miejsce, zanotowały bowiem znaczący postęp. Poniosły w turnieju tylko jedną minimalną porażkę.


SP Orzysz – SP Żabi Róg II 10:0
SP Orzysz – SP Bukowsko 0:1
SP Orzysz – SP Łęki Szlacheckie 6:0
SP Orzysz – SP Brójce 9:0Wyniki w grupie eliminacyjnej zespołu dziewcząt z SP w Orzyszu::

Do półfinału turnieju zespół awansował z drugiego miejsca w swojej grupie.
Wynik półfinału:
SP Orzysz – SP Zbąszyń 5 : 0

Mecz po kontuzji zawodniczki Zbąszynia nie został dokończony; po decyzji trenera Zbąszynia o nie kontynuowaniu spotkania, pojedynek zweryfikowany jako walkower. Do momentu jego przerwania orzyszanki prowadziły 4:1. W finale ponownie przeciwniczkami zespołu z Orzysza był zespół SP Bukowsko, który w swoim półfinale pokonał 4:0 drużynę SP Żabi Róg I. Finał był bardzo zacięty i mimo prowadzenia po jego pierwszej połowie przez drużynę SP Bukowsko zakończył się ostatecznie zwycięstwem moich podopiecznych.
SP Orzysz – SP Bukowsko 2 : 1


1. SP Orzysz
2. SP Bukowsko
3. SP Żabi Róg I
4. SP Zbąszyń

Czołówka Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt::

W Finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zespół dziewcząt Szkoły Podstawowej w Orzyszu wystąpił w składzie: Oliwia Kupka w bramce oraz Maja Żuber, Zofia Brożek, Adrianna Jakubczyk, Gabriela Prasał, Wiktoria Chylińska, Karolina Faryn, Katarzyna Ferenc, Sylwia Drabent, Martyna Jażdżewska, Julia Hukaluk, Emilia Kleczkowska – zespół prowadził Marek Dancewicz.

Wśród trzech indywidualnie wyróżnionych zawodniczek turnieju znalazły się dwie orzyszanki. Oliwia Kupka otrzymała nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju, a Katarzyna Ferenc została najlepszym strzelcem turnieju.

Występująca w Elblągu drużyna chłopców z Gimnazjum w Orzyszu po dotarciu do fazy ćwierćfinałowej została zdyskwalifikowana za brak legitymacji szkolnych u dwóch zawodników.

Marek Dancewicz, trener UKS Jedynka Orzysz

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5