Projekt Pętli Mazurskiej w Senacie RP

2014-04-17 08:22:31(ost. akt: 2014-04-17 10:53:31)

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Orzyszu

Partnerstwo samorządów skupionych wokół drogi wodnej łączącej Krainę Wielkich Jezior Mazurskich z Pojezierzem Ełckim, którego liderem jest Gmina Orzysz w osobie Burmistrz Orzysza – Tomasza Jakuba Sulima, na zaproszenie Parlamentarnego Zespołu ds. Dróg Wodnych i Turystyki Wodnej w osobie Przewodniczącej – Senator prof. dr hab. Jadwigi Rotnickiej, zaprezentowało założenia projektu w Senacie RP.
W pracach zespołu uczestniczy przedstawiciel naszego regionu Pan Senator Marek Konopka. To dzięki jego aktywności pomysł drogi wodnej z Giżycka do Orzysza pozostaje stale w kręgu zainteresowań parlamentarzystów.

W posiedzeniu zespołu udział wzięli: Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska, Starosta Giżycki – Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Wójt Gminy Miłki – Stanisław Wąsiakowski, Z-ca Wójta Gminy Giżycko – Tomasz Juszkiewicz oraz Burmistrz Orzysza – Tomasz Jakub Sulima i Sekretarz Gminy – Monika Łępicka-Gij. Założenia projektu w imieniu partnerów prezentowały Panie Agnieszka Kombel i Dorota Jaksa przedstawicielki Fundacji Pętla Mazurska, która koordynuje projekt. W ramach przedsięwzięcia ze środków Programu Operacyjnego Pomocy Technicznej na lata 2007-2013 zaplanowano opracowanie i przygotowanie dokumentacji dotyczącej analizy strategicznej oraz inwentaryzacji przyrodniczej niezbędnej do właściwego zaplanowania i przygotowania inwestycji.

Prezentacja projektu skupiła przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji rządowych zainteresowanych tym przedsięwzięciem tj. Krajowego i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Urzędu Żeglugi Śródlądowej, Departamentu Transportu Morskiego i Bezpieczeństwa Żeglugi w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska Pana Stanisława Gawłowskiego.

źródło: UM Orzysz

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na bialapiska.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ciekawe #1377352 | 80.50.*.* 17 kwi 2014 08:53

    Po co to komu ? płacić za projekty do szafy i wydawać publicze pieniądze a miejsc pracy ile przybędzie? ile wynoisły delegacje i koszty podróży tylu władz miasta i co ma senat do tego???? a chyba tylko wycieczka do senatora i zakupy w Warszawie

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5