Areszt dla mieszkańca Ornety

2019-03-25 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-25 15:01:17)
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Kryminalni z Ornety zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta, który włamywał się do lokali handlowych i usługowych. Usłyszał 5 zarzutów. Decyzją sądu 19-latek został tymczasowo aresztowany na 3-miesiące.
Do zdarzeń dochodziło w marcu br. Na początku miesiąca jeden z pokrzywdzonych poinformował, że po wybiciu szyby w kiosku ruchu ktoś wszedł do jego wnętrza i dokonał kradzieży wyrobów tytoniowych i zdrapek loteryjnych na kwotę 9.000 złotych.

Kolejne zawiadomienie dotyczyło włamania do zakładu elektromechanicznego, gdzie po wybiciu szyby sprawca próbował przedostać się do środka pomieszczenia. Spłoszony przez przypadkowych przechodniów, uciekł z miejsca zdarzenia.

21 marca br. policjanci ponownie zostali poinformowani, że ktoś najprawdopodobniej włamuje się do zakładu fryzjerskiego. Sprawca działając w ten sam sposób jak w opisywanych wyżej przypadkach, po uprzednim wybiciu szyby, wszedł do środka i próbował ukraść maszynki do strzyżenia, lokówki i prostownice.

Uniemożliwili mu to interweniujący policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

19-letni mieszkaniec Ornety łącznie usłyszał 5 zarzutów. Na wniosek policjantów i prokuratora lidzbarski sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Informacja KPP

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5