Zwycięstwa Błękitnych Orneta w Pucharze Polski

2014-10-17 19:38:43(ost. akt: 2014-10-17 19:41:24)

Autor zdjęcia: Wojciech Bohdanowicz

W rozgrywkach W-MZPN Pucharu Polski pozostało osiem drużyn. W tym gronie znalazła się drużyna beniaminka IV-ligi - Błękitni Orneta.
Drużyna Błękitnych w 1/32 grając na wyjeździe pokonała drużynę Zalewu Frombork 4:2 Bramki: Kulpaka -2, Kogut i Włodarczyk po-1 W kolejnym rundzie rozgrywek Błękitni podejmowali wicelidera III-ligi - Olimpię Elbląg.

Ornecka drużyna sprawiła olbrzymią niespodziankę eliminując Olimpię z dalszych rozgrywek. W czasie meczu inicjatywę posiadała drużyna gości i do przerwy wygrywała 1:0.

Po przerwie na boisku pojawił się Patryk Chodkowski który w 48' doprowadził do remisu 1:1. W 61' ponownie Patryk Chodkowski zdobywa bramkę. W 78 minucie Olimpia doprowadza do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu wolnego- strzał głową Krzysztofa Iwanowskiego zamieniony na bramkę 2-2. W 85 minucie spotkania po zagraniu ręką w polu karnym zawodnika Olimpii sędzia dyktuje rzut karny dla naszego zespołu. Jedenastkę na bramkę zamienił Grzegorz Kulpaka i na pięć minut przed końcem spotkania Błękitni wygrywali z Olimpią Elbląg 3-2! Sędzia główny tego spotkania doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry, a Olimpia starała się odrobić stratę i doprowadzić do dogrywki... lecz nic z tego!

Niespodzianka stała się faktem i nasz zespół po świetnym spotkaniu pokonał vice-lidera III ligi oraz tegorocznego spadkowicza z II ligi(jeszcze 3 sezony temu Olimpia Elbląg występowała w I lidze) 3:2 i awansowała do 1/8 wojewódzkiego pucharu Polski!!

W kolejnym meczu "pucharowym" Błękitni udali się do Pasłęka na mecz z Polonią, którą kilka dni wcześniej pokonali w rozgrywkach IV-ligi w dramatycznym meczu 2:1. Tym razem obie drużyny potrzebowały więcej czasu aby rozstrzygnąć spotkanie. Polonia prowadziła w końcówce meczu 3:1. W 84' z rzutu karnego Grzegorz Kulpaka zdobywa kontaktową bramkę-Polonia prowadzi 3:2. W doliczonym czasie gry Daniel Kogut strzela bramkę - wynik 3:3. W dogrywce bramki nie padły.

O awansie zadecydowały rzuty karne. W serii 5-karnych obaj bramkarze obronili po jednym strzale (4:4). W kolejnej serii bramkarz Błękitnych Mateusz Lawrenc obronił strzał zawodnika Polonii. Natomiast Daniel Kogut pokonał bramkarza Polonii zapewniając Błękitnym awans do 1/4 rozgrywek, która zostanie rozegrana w kwietniu-2015, w Ornecie Błękitni podejmą III ligową drużynę Huraganu Morąg.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://orneta.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją: