Policja podsumowała akcję "Bezpieczny Lód"

2015-01-26 07:00:00(ost. akt: 2015-01-26 15:14:35)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

W piątek (23.01) w gminie Olsztynek nad jeziorem Jemiołowo policjanci i ratownicy przeprowadzili ostatni z cyklu festynów pod nazwą „ Bezpieczny lód 2015 ”.
Działania „ Bezpieczny lód 2015 ” to szereg festynów o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, skierowanych do uczniów szkół podstawowych powiatu olsztyńskiego.

Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie, Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, Lasy Państwowe, Nadleśnictwa Powiatu Olsztyńskiego, stowarzyszenie EKOlubię oraz gminy powiatu Olsztyńskiego.

Podczas festynów dla dzieci przygotowane były nie lada atrakcje, ale największe wrażenie wywarł pokaz policyjnego poduszkowca. Za pomocą tego pojazdu, policyjni wodniacy zaprezentowali symulację wyławiania osoby tonącej, pod którą załamał się lód.

Dzięki profesjonalnemu pokazowi ratowników medycznych, dzieciaki mogły dowiedzieć się jak we właściwy sposób udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Fantom zaś, posłużył do zademonstrowania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Mali uczestnicy festynu z ogromnym zapałem ćwiczyli praktycznie wiedzę przekazaną przez ratowników medycznych.

Kolejnym etapem szkolenia były pokazy psa służbowego. Policyjni przewodnicy zademonstrowali ekstremalną sytuację obrazującą atak agresywnego psa i właściwy sposób postępowania podczas takiego zdarzenia. Czworonóg o imieniu IDO od razu zdobył sympatię wszystkich dzieciaków.

Policjanci omówili również zasady bezpiecznego poruszania się po zmierzchu na drogach, poza obszarem zabudowanym. Dzieci zapamiętały, że noszenie odblasków może uratować nam życie.

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się także prelekcja pracowników Lasów Państwowych. Leśnicy instruowali jakich zasad należy przestrzegać podczas wycieczek do lasu, by leśny spacer był bezpiecznym i niezapomnianym przeżyciem.

Dopełnieniem atrakcji zimowego festynu był pokaz policyjnych pirotechników, którzy zademonstrowali pracę robota służącego do unieszkodliwiania niebezpiecznych materiałów. Możliwość samodzielnego sterowania robotem okazała się nie lada gratką dla naszych podopiecznych.


Dzięki możliwości obejrzenia wnętrza i wyposażenia służbowych pojazdów, dzieci chociaż przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci, czy strażacy.

Zwieńczeniem zimowej atrakcji był quiz, podczas którego uczniowie bezbłędnie odpowiadali na pytania podsumowujące wiedzę i umiejętności zdobyte podczas pokazów i prelekcji.

Chociaż to pora zimowa, to atmosfera festynu była gorąca. Dla dzieci organizatorzy przygotowali ciepłą grochówkę i możliwość upieczenia kiełbasek przy ognisku.

Tegoroczne działania, kolejny już raz utwierdziły organizatorów w przekonaniu o słuszności prowadzenia takiej akcji. Połączenie edukacji z zabawą i rozrywką z pewnością przełoży się na bezpieczne zimowe zabawy naszych najmłodszych.

W tegorocznej, trzeciej odsłonie „Bezpiecznego Lodu” wzięło ok. 2500 uczestników. Wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.


Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. syf #1680970 | 37.152.*.* 4 mar 2015 12:08

  Kapitan milicji: Popuszczaj linie południową!Szczupak: Ja Szczupak, ja Szczupak! Do wszystkich, do wszystkich! Zaciągamy sieć!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Jony Keler #1648268 | 195.136.*.* 28 sty 2015 05:48

  "Bezpieczny Lód", "Zdrowe Ryby" , "Tłuste Kiełbasy", "Kubusie w Metalowych Szafach" to są moje ulubione "Filmy Akcji". A co tam "Pieskie Życie" czy "Słoneczny Patrol" to zakała dla tak szlachetnego człowieka jak ja!!! trzeba wyrwać chwasta, który nie dba o wizerunek Prezesa "W"ielkiej "W"- ybitnej "P"ięknej "P"-olskiej "K"ine "M"atografii.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. kynolog #1647132 | 31.61.*.* 26 sty 2015 22:18

  co za debil wymyślił aby pozorantem podczas pokazu psa służbowego był umundurowany policjant. czy ktoś pomyślał jak później pies może się zachować na widok policjanta w mundurze w trakcie działań? myślenie nie boli. a podobno jeśli dieta bogata w rybę to i mózg sprawniejszy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. halina mymłon #1646712 | 109.243.*.* 26 sty 2015 15:37

  Policja odwołała zimę, cud stulecia :)

  odpowiedz na ten komentarz

 5. Przed sezonem i już #1646429 | 78.30.*.* 26 sty 2015 11:06

  się podsumowuje a jeszczew się nie zaczeło.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5