Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Przyjaźń na odległość/ Internet friends

Przeglądając Internet, możemy natknąć się na osobę, z którą mamy wiele wspólnych zainteresowań, łączą nas podobne poglądy albo wspólne tematy. Możemy też kogoś poznać na koloniach. Niestety w tych przyjaźniach jest jeden problem, mianowicie odległość. Rzadko kiedy spotkana osoba mieszka w naszym mieście, a nawet w naszym kraju. W tedy mamy do czynienia z tzw. przyjaźnią na odległość. Takie znajomości mają swoje plusy i minusy.

Do negatywnych stron możemy zaliczyć:

- Ryzyko, że taka forma przyjaźni po prostu się znudzi. Nie twierdzę, że zawsze tak jest, ale może się tak zdarzyć. Jedna osoba znajdzie sobie przyjaciół wokół siebie i wtedy zapomina o tej, która jest daleko.

- Brak szczerości. Powinniśmy być szczerzy, bo osoba będąca daleko nie jest w stanie spojrzeć nam w oczy i sprawdzić, czy mówimy prawdę.

- Tęsknota. Zwykle wraz z nią przychodzi nam myśl o tym, czy ta przyjaźń ma sens? Często bywa tak, że zamartwiamy się, czy ta druga osoba nadal o nas pamięta.

- Ciągłe używanie telefonu/komputera. Zwykle jedyną formą utrzymywania kontaktu jest ten internetowy, przez co ciągle przesiadujemy w sieci.

- W przypadku internetowej przyjaźni może okazać się, że osoba podaje się za kogoś innego. Zawsze lepiej kilka razy się upewnić, czy jest tą, za którą się podaje. Najlepszym sposobem jest rozmowa przez kamerkę internetową.

Pozytywnymi aspektami przyjaźni na odległość są:

- Wyczekiwanie na spotkanie. Dobrym jest uczucie, gdy zbliżamy się do spotkania, np. po dwóch miesiącach niewidzenia siebie nawzajem. Wykorzystujemy każdą minutę na przebywaniu ze sobą.

- Przyjaźń na odległość może przerodzić się w długoletnią/trwałą. Jeżeli zaakceptowaliśmy fakt, że nie możemy widywać się codziennie i to nam odpowiada, zwykle trwamy z kimś długo, ponieważ nie kłócimy się za często, bo wiemy, że musimy jak najlepiej wykorzystać czas, kiedy jesteśmy razem.

- Spotkania z dalekim odległościowo przyjacielem nie nudzą się nam. Głównie dlatego, ponieważ odbywają się dość rzadko.

-Czasem łatwiej mówi się o swoich problemach. Niektórym łatwiej przychodzi mówienie o zmartwieniach przez Internet niż ,,twarzą w twarz’’.

- Prawdziwa przyjaźń. Polega ona na tym, że nie przyjaźnimy się z tą osobą dla jego wyglądu lub posiadanych pieniędzy, a ze względu na jego charakter, zainteresowania bądź poglądy.

Zarówno przyjaźń na odległość, jak i internetowa mają swoje plusy i minusy. Wchodząc w taką relację, znajdujemy własne zalety i wady. Osobiście uważam, że taka przyjaźń może być naprawdę silna, ale pod warunkiem, że obu stronom zależy na sobie i tak samo się o siebie starają.

Patrycja Garbacz II e
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: informer oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Przyjaźń na odległość/Internet friends
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5