Ulica Kaczyńskich będzie się ciągnąć od Schumana do Wojska Polskiego

2010-04-20 00:00:00

Olsztyńscy radni Prawa i Sprawiedliwości przygotowali już projekt uchwały na mocy której cała ulica Artyleryjska - to jest jej stara i dopiero powstająca część - ma nosić imię Lecha i Marii Kaczyńskich. Wnioskodawcy chcą, żeby projekt był głosowany już na najbliższej sesji Rady Miasta.

{sonda}
Pomysł uhonorowania Lecha i Marii Kaczyńskich zrodził się w
głowach działaczy olsztyńskiego Prawa i Sprawiedliwości już w zeszłym tygodniu. Wiceprezydent Olsztyna Jerzy Szmit chciał nawet, by projekt uchwały w tej sprawie znalazł się w porządku obrad, zeszłotygodniowej, nadzwyczajnej sesji olsztyńskiej Rady Miasta. A ta miała charakter żałobny. Wtedy jeszcze była mowa, że Maria i Lech Kaczyńscy zostaną patronami nowego odcinka ulicy Artyleryjskiej, który jest dopiero budowany.

Minęło kilka dni, a pomysłodawcy rozszerzyli swoją propozycję. Teraz chcą już, aby cała ulica Artyleryjska - od ronda Schumana do skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego - nosiła imię tragicznie zmarłej prezydenckiej pary.
— Ulica Artyleryjska jest bardzo uczęszczana, znajduje się w centrum miasta. Na dodatek nie ma tam praktycznie bloków. Nie będzie więc dużej uciążliwości związanej z koniecznością wymiany dokumentów przez mieszkańców — tłumaczy Grzegorz Smoliński, przewodniczący klubu PiS w olsztyńskiej Radzie Miasta.

Radni chcą, żeby projekt był głosowany już na najbliższej sesji - 28 kwietnia.

Co o inicjatywie myślą radni ze wszystkich klubów? Dowiesz się tego ze środowego wydania Gazety Olsztyńskiej.
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5