Tabunada 2010 już w sobotę

2010-04-20 00:00:00

Od piątku do niedzieli w Mierkach pod Olsztynkiem odbywa się największy zlot motocyklowy na Warmii - Tabunada. Teren zlotu w Mierkach będzie dostępny tylko dla motocyklistów, ale Tabuniarze przygotowali też coś dla mieszkańców Olsztyna.

Przez weekend motocykliści z całej Polski, a nawet zza granicy (swój przyjazd zapowiedzieli goście z Białorusi i Litwy) wezmą udział w wycieczkach, konkurencjach zlotowych, a dni wypełnione wrażeniami zakończą na koncertach zespołów rockowych.

- Atrakcji nie zabraknie - zapewnia Paweł "Pavulon" Mieczkowski, prezes Klubu Motocyklowego TABUN Olsztyn, który to klub we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim organizuje Tabunadę już od 6 lat. - Będą konkurencje jeździeckie, sprawnościowe, wycieczki, prezentacje firm z branży motocyklowej, koncerty. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Teren zlotu w Mierkach będzie dostępny tylko dla motocyklistów, ale Tabuniarze przygotowali też coś dla mieszkańców Olsztyna. Jak co roku w sobotę w ramach Tabunady w centrum miasta, na placu "pod szubienicami" przeprowadzona zostanie akcja "Jeżdżę bezpiecznie". Ma ona na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zebrani będą mogli wziąć udział w teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego czy obejrzeć pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu ratownika na motocyklu. Zainteresowani będą mieli okazję zapoznać się z ofertą jednego z najlepszych na rynku producentów kasków motocyklowych. Nowością będzie pokaz jazdy motocyklami trialowymi w wykonaniu młodych czołowych polskich zawodników.

Na plac przy Alfie motocykliści zaczną przyjeżdżać w asyście policjantów w samo południe. Więcej szczegółów na www.tabun.olsztyn.pl.

Program akcji na mieście:
• 12:00 - 12:30 - przejazd paradny motocykli
• 12:30 - rozpoczęcie akcji, przywitanie wszystkich przybyłych, przedstawienie celów akcji oraz programu imprezy
• 13:00 - konkurencja motocyklowa
• 13:30 - przerywnik muzyczny (zespół muzyczny na żywo)
• 13:45 - konkurs dla widzów
• 14:00 - przerywnik muzyczny
• 14:15 - konkurencja motocyklowa
• 14:30 - pokazy motocyklowe
• 15:00 - 15:30 - przejazd paradny motocykli


Relacja z imprezy już w sobotę po 18!Zobacz galerię: tak było w zeszłym roku
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5