Jedna z najnowocześniejszych na rynku – kasa fiskalna Novitus One Online

2022-06-30 18:20:28(ost. akt: 2022-06-30 18:30:46)
Większości osób kasy fiskalne nie kojarzą się z urządzeniami wzbudzającymi zachwyt lub ekscytację. Przywykliśmy raczej do tego, że mowa o prostym sprzęcie, który ma zagwarantować zgodne z przepisami prowadzenie sprzedaży. I tyle. Jednak polski rynek technologii sprzedaży nie jest oderwany od rzeczywistości. Jego przedstawiciele śledzą trendy i, podobnie jak producenci smartfonów czy tabletów, chcą tworzyć urządzenia, które są nowoczesne oraz intuicyjne w obsłudze. Takie jak kasa fiskalna Novitus One Online.
Urządzenie z 5-calowym ekranem dotykowym i systemem Android
Rozwiązaniem technologicznym, które bez wątpienia wyróżnia Novitus One Online spośród wielu innych kas dostępnych obecnie na polskim rynku, jest kolorowy panel dotykowy. W tym przypadku mowa o 5-calowym ekranie IPS TFT, wyświetlającym obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Dlatego nie dziwi też fakt, że kasa fiskalna One Online jest często porównywana do intuicyjnego w obsłudze smartfona. Tym bardziej, że nowoczesny model marki Novitus działa pod kontrolą popularnego systemu operacyjnego Android. Użytkownicy tej kasy rejestrującej znajdą tu więc m.in. szereg doskonale znanych aplikacji na urządzenia mobilne. Model One Online, poza różnego typu funkcjami sprzedażowymi oraz fiskalnymi, pozwala np. na korzystanie z poczty elektronicznej i zarządzanie kontaktami, surfowanie po internecie, przeglądanie galerii ze zdjęciami, skonfigurowanie firmowego kalendarza czy nawet na oglądanie filmów i słuchanie muzyki (w przerwach od pracy, rzecz jasna).

Mocna także od strony parametrów technicznych
Z punktu widzenia użytkownika Novitus One Online ważne będzie także to, że mowa o kasie fiskalnej z wysokimi parametrami technicznymi. Innymi słowy, z pewnością nie mamy tu do czynienia z urządzeniem, które tylko ładnie wygląda. Wystarczy wspomnieć o tym, że model polskiego producenta technologii sprzedaży pozwala na zaprogramowanie dowolnej liczby pozycji PLU, kategorii produktowych lub usługowych oraz rabatów i narzutów. W rezultacie, nawet największy asortyment nie stanowi żadnego wyzwania dla tej kasy fiskalnej od Novitus.

Obrazek w tresci

Ponadto, wracając jeszcze na chwilę do interfejsu użytkownika w omawianym urządzeniu, warto podkreślić, że ekran dotykowy modelu One Online oferuje zdefiniowanie nawet 6 paneli przycisków. A zakres konfiguracji tej „części” kasy fiskalnej obejmuje zarówno wybór wyświetlanych opcji czy konkretnych pozycji PLU, jak i określenie wielkości oraz koloru „klawiszy” szybkiej obsługi. Mowa więc o funkcjonalności, która jest często spotykana w zewnętrznych programach sprzedażowych (instalowanych np. na tabletach lub terminalach komputerowych typu POS). A w przypadku kasy fiskalnej Novitus One Online użytkownik zyskuje to w standardzie.

Łączność z Centralnym Repozytorium Kas i innymi urządzeniami w firmie
One Online jest modelem obsługującym transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Stanowi więc jedną z najciekawszych propozycji dla przedsiębiorców, którzy muszą korzystać z urządzeń posiadających wspomnianą funkcjonalność. Warto przypomnieć, że taki obowiązek dotyczy m.in. właścicieli salonów fryzjerskich i kosmetycznych, lokali gastronomicznych, prywatnych placówek medycznych, kancelarii prawniczych oraz warsztatów samochodowych. Urządzenie sprawdzi się też, rzecz jasna, w innego typu działalnościach gospodarczych (nawet w firmach mobilnych).

Ponadto, niewątpliwym atutem Novitus One Online jest możliwość wdrożenia tej kasy fiskalnej w wersji z odpowiednimi interfejsami komunikacyjnymi. W ten sposób urządzenie da się bowiem dostosować do rodzaju łącza internetowego, które będzie wykorzystywane do przekazywania wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas. Model One Online oferuje 3 różne konfiguracje – komunikację przez Ethernet (firmową sieć LAN), Wi-Fi (sieć bezprzewodową, udostępnioną np. z routera bądź telefonu) lub modem GSM (zewnętrzny albo wewnętrzny) z kartą SIM.

Równie istotne jest to, że kasa fiskalna Novitus zapewnia płynną współpracę z innymi urządzeniami w firmie. Do modelu One Online można jednocześnie podłączyć m.in. terminal płatniczy, wagę elektroniczną, skaner kodów kreskowych oraz szufladę na pieniądze. Kasa marki Novitus obsługuje też, rzecz jasna, komunikację z firmowym komputerem (przewodową lub nawet bezprzewodową, po zastosowaniu opcjonalnego modułu Wi-Fi). W związku z tym, urządzenie polskiego producenta to także dobra propozycja dla przedsiębiorcy, któremu zależy na wdrożeniu rozbudowanego rozwiązania systemowego.

Novitus One Online zapewnia również dostęp do oprogramowania dla biznesu
W kontekście One Online trudno nie wspomnieć o oprogramowaniu, do którego zyskuje dostęp właściciel urządzenia. Na tej kasie fiskalnej można bowiem zainstalować aplikację Novitus Bill, czyli narzędzie stworzone przez samego producenta. Pisząc w skrócie, to proste w obsłudze i funkcjonalne oprogramowanie, które pozwala nie tylko na szybkie prowadzenie bieżącej sprzedaży i wystawianie paragonów lub faktur, ale także na zarządzanie asortymentem oraz przeglądanie różnych statystyk.

Obrazek w tresci

Ponadto, przedsiębiorca korzystający z kasy fiskalnej Novitus One Online zyskuje dostęp do aplikacji chmurowej NoviCloud. W tym przypadku mowa już jednak o znacznie bardziej zaawansowanym narzędziu informatycznym, które można dodatkowo dostosować do potrzeb przedsiębiorstwa. Aplikację NoviCloud da się bowiem rozbudować o wiele dodatkowych rozwiązań i funkcji, m.in. moduły służące do zarządzania magazynem i rozrachunkami, generowania pliku JPK, prowadzenia programu lojalnościowego dla klientów czy obsługi zamówień internetowych.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5