Wystąpienie Ministra Zdrowia wywołało burzę w środowisku lekarzy POZ

2022-01-13 15:28:33 (ost. akt: 2022-01-13 17:07:05)
Zamknięta przychodnia

Zamknięta przychodnia

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W ramach walki z piątą falą pandemii, Adam Niedzielski chce położyć nacisk na opiekę przedszpitalną. Lekarze medycyny rodzinnej obawiają się, że poradnie mogą nie wytrzymać dodatkowego obciążenia.
Minister zdrowia Adam Niedzielski w ubiegłym tygodniu przedstawiał pomysły na walkę z piątą falą pandemii. Aby uchronić szpitale przed zapaścią, chce położyć większy nacisk na opiekę przedszpitalną, czyli - zdaniem lekarzy medycyny rodzinnej - dołożyć pracy przychodniom.

Jak podają ogólnopolskie media, lekarze są oburzeni. Ich zdaniem wystąpienie ministra może spowodować, że osoby zakażone koronawirusem będą przychodzić do przychodni bez zapisów. Spowoduje to większy chaos i wpłynie na dezorganizację pracy służby zdrowia. Lekarze podkreślają, że jest ich mało i już pracują ponad miarę, a pomysł Adama Niedzielskiego może tylko pogłębić ten problem.

Według lekarzy lepsza byłaby edukacja pacjentów, informowanie ich, jak skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego podczas zakażenia, a nie mówienie im, by przychodzili do przychodni i składali skargi na lekarza.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wujek Staszek #3088203 wczoraj, 13:53

    Patologia w pełnej krasie. Jak ktoś się jeszcze zastanawia skąd mamy tyle zgonów to powyżej jest to napisane. Lekarze, którzy leczą Covid (Bodnar, Basiukiewicz) wyraźnie wskazują na potrzebę zbadania i osłuchania pacjenta OSOBIŚCIE, a nie przez telefon. Jeżeli są zajęte płuca to dzięki teleporadzie i kwarantannie funduje się pacjentowi ciężki przebieg z możliwością zgonu po uprzedniej hospitalizacji.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5