Na osiedlu Mazurskim w Olsztynie powstanie hala sportowa

2021-11-25 08:31:17 (ost. akt: 2021-11-25 13:25:04)

Autor zdjęcia: arch. pryw.

Mieszkańcy osiedla Mazurskiego i okolic nie mają łatwo. Z powodu budowy nowej linii tramwajowej została zmieniona organizacja ruchu. Często dochodzi do awarii wodociągu lub elektryczności. Teraz zamknięto im wyjazd z parkingu kołu Biedronki. Okazało się, że czeka ich jeszcze jedna budowa.
Nasza czytelniczka poprosiła nas o interwencję. Skarżyła się na utrudnienia w ruchu, jakie wprowadzono w okolicy os. Mazurskiego, a teraz jeszcze zamknięto wyjazd z marketu.

— Dlaczego zamknięto wyjazd z parkingu za Biedronką przy ul. Wyszyńskiego w kierunku ul. Oleckiej? Teraz trzeba zawracać do Wyszyńskiego, gdzie bardzo trudno włączyć się do ruchu — napisała w mailu do redakcji.

Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, poinformował nas, że... — Inwestor na prywatnej działce nr 103-2/5 pomiędzy ul. Olecką a Wyszyńskiego rozpoczyna budowę hali sportowej. Z inwestorem zostało zawarte porozumienie, dzięki któremu inwestor na swój koszt ma wybudować drogę wewnętrzną, chodniki oraz kanalizację deszczową — informuje Koronowski.


W 2019 roku Stowarzyszenie Świętej Rodziny w Olsztynie kupiło z 99-procentową bonifikatą nieruchomość przy ul. Oleckiej. Wartość tamtej działki wyceniono wtedy na ponad 800 tys. zł. Decyzję o sprzedaży działki za 1 procent wartości podjęli olsztyńscy radni. To właśnie Stowarzyszenie Świętej Rodziny w Olsztynie wybuduje halę sportową przy ul. Oleckiej.

Nowa hala sportowa będzie zlokalizowana obok parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.

lew

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. paczu #3082339 25 lis 2021 09:06

  "Kościołem wiecznej budowy" był nazywany kościół przy ul. Wilczyńskiego 7 tj. Parafia bł. Franciszki Siedliskiej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Janush #3082332 25 lis 2021 08:44

   Droga czytelniczko. Ale jakie zawracać ? Przejazd przez parking był "opcjonalny" - nie był oficjalnym przejazdem tylko były zdemontowane barierki. Tak więc wyjazd jest nadal taki sam. Mapka jest źle namalowana - te błękitne kreski powinny być poziomo i jedna pod drugą. Zamknięta jest część starego parkingu a nie przejazd ulicą Olecką.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5