Spa dla samochodu

2021-04-03 12:22:00 (ost. akt: 2021-04-06 16:15:24)   Artykuł sponsorowany
Codzienne dbanie o własny wygląd zajmuje nam całkiem sporo czasu. Używamy do tego wysokiej jakości kosmetyków, które mają nie tylko nas odmłodzić, ale również sprawić, że będziemy wyglądać olśniewająco. Staramy się tak długo, jak to tylko możliwe, unikać zabiegów inwazyjnych, mocno ingerujących w nasz wygląd. Podobnie jest z samochodami - są one dziś niemalże naszą wizytówką, dlatego chcemy, aby wyglądały niczym nowe modele prosto z salonu. Często efekt ten staramy się osiągnąć poprzez często ich mycie i pielęgnację karoserii, a także wnętrz samochodu. Tymczasem nie zawsze kończy się to zamierzonym efektem. Okazuje się bowiem, że zwyczajne mycie to zbyt mało, aby samochodów prezentował się z należytą elegancją i wdziękiem.

Eksperci samochodowi opracowali zupełnie nowy sposób na odmłodzenie naszego samochodu. Jest to nic innego, jak auto detailing, czyli bardzo dokładna i precyzyjna kosmetyka samochodu. W języku potocznym bardzo często używane jest pojęcie "samochodowe spa", które doskonale obrazuje, czym jest autodetailing. Może on przebiegać na różne sposoby, w zależności od tego, w jakim stanie jest samochód. Na ogół pakiet podstawowy zawiera usługę dokładnego mycia samochodu, czyszczenia go od wewnątrz oraz mycia szyb samochodowych. Wydaje się, że to samo możemy zrobić na myjni samochodowej, jednak uzyskany efekt będzie wtedy zupełnie inny. Profesjonaliści wybierają bowiem świetnej jakości kosmetyki samochodowe, które są dopasowane do struktury lakieru oraz materiału, który wyścieła wnętrza auta. Dzięki temu materiał nie ulega zniszczeniu pod wpływem kosmetyków, a wręcz przeciwnie - zyskuje nowy wygląd i blask. Jeśli zdecydujemy się na bardziej rozbudowany pakiet car detailing, to możemy liczyć również na usuwanie drobnych wgnieceń, korektę lakieru, a także przyciemnianie szyb. Wszystko zależy tutaj od indywidualnych potrzeb i preferencji właścicieli samochodów.

Usługę auto detailingu oferuje bardzo wiele warsztatów samochodowych, myjni czy innych wyspecjalizowanych w tym firm. Niemniej jednak w tej materii warto zaufać profesjonalistom, którzy od lat zajmują się detailingiem samochodowych oraz detailingiem wnętrz. Choć w Polsce moda na car detailing pojawiła się stosunkowo niedawno, to poza granicami naszego kraju nie jest to nowa usługa. W mieście Olsztyn car detailing możemy zlecić firmie Nano Clinic, która oferuje różnego rodzaju pakiety, począwszy od tych podstawowych, na bardziej zaawansowanych skończywszy. Zakres usług ustalany jest bowiem zawsze indywidualnie z klientem.

https://m.wm.pl/2021/04/orig/adobestock-105235002-701435.jpg

Car detailing - dlaczego warto?


Posiadanie samochodu wiąże się z koniecznością dbania o jego wygląd zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Zdają sobie z tego sprawę przede wszystkim osoby, które wykorzystują pojazdy do celów służbowych, lecz coraz częściej pielęgnujemy także nasze prywatne samochody. Samochodowe kosmetyki, które używane są przez profesjonalne firmy zajmujące się auto detailingiem, zwykle nie są dostępne dla osób fizycznych. Co więcej, dopiero ich poprawne użycie zapewnia efekt, o jakim marzy każdy właściciel samochodu. O nasz pojazd powinniśmy dbać na co dzień, jednak to właśnie auto detailing zapewni mu olśniewający wygląd. Każdy z nas marzy o tym, aby posiadać samochód, który będzie wyglądał tak, jakby przed chwilą opuścił salon. Tymczasem nawet auta już po kilku miesiącach powinny udać się do spa. Warunki na polskich drogach nie są sprzyjające - smog, deszcz czy błoto sprawiają, że samochód nie zawsze wygląda tak, jak sobie to wymarzymy. Dzięki usłudze auto detailing nawet spożywanie przez dzieci przekąsek w samochodzie nie będzie już problemem. Dla specjalistów nie ma bowiem plam czy innych zabrudzeń, których nie dałoby się doczyścić. W tym jednak celu musimy powierzyć nasze auto osobom, które doskonale znają się na ich pielęgnacji. Pozostaje pytanie, jak często korzystać z usługi car detailingu? Kwestia ta jest bardzo indywidualna i zależy od konkretnego samochodu. Osoby, które często podróżują, a dodatkowo używają samochodu w celach służbowych, oddają auto w ręce fachowców nawet i co miesiąc. Ich usługi nie są bowiem drogie w porównaniu do tego, jakie efekty możemy osiągnąć w krótkim czasie.

Przy odbieraniu samochodu pracownik poinformuje nas, w jaki sposób powinniśmy dbać o samochód oraz zaproponuje termin kolejnej wizyty. Warto pamiętać, że takiej samej troski, jaką na co dzień doznaje nasza skóra i ciało, potrzebuje także nasze auto. Dlatego też najlepiej powierzyć je osobom, które wyeksponują jego wszystkie zalety i skorygują drobne niedoskonałości.

https://nanoclinic.pl/
al. Piłsudskiego 75, 10-449 Olsztyn
+48 660 006 150

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5