Dobry materac w Olsztynie – jak dobrać odpowiedni?

2021-03-24 09:55:02 (ost. akt: 2021-03-24 09:56:07)   Artykuł sponsorowany
Chcesz cieszyć się zdrowym i wygodnym snem? Oto sposoby na dobór materaca, które zawsze się sprawdzają!

Dlaczego warto zadbać o swój sen?


Sen jest kluczowym procesem w prawidłowym funkcjonowaniu. Nie ma mowy o zdrowym trybie życia bez efektywnego snu. Jeśli zależy Ci na tym, by być produktywnym, w trakcie dnia, zdecydowanie warto przyjrzeć się temu, by Twój sen był jak najskuteczniejszy. Jeśli zadbasz o aspekt zdrowego wysypiania się, szybko zauważysz, że Twój trening idzie sprawniej, dieta jest prostsza w utrzymaniu, a Twoje samopoczucie jest na wyższym poziomie niż w okresie zupełnej niedbałości o ten aspekt funkcjonowania. By cieszyć się zdrowym snem, trzeba jednak wybrać odpowiednie podłoże, które zapewni Ci skuteczny i wygodny wypoczynek.

https://m.wm.pl/2021/03/orig/zdj-39-696734.jpg


Materac musi być dobrany do Twoich potrzeb


Wybór materaca to kwestia indywidualna i nie tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Istnieje jednak kilka podstawowych cech, które powinien mieć dobry materac.

Materac musi wyróżniać się wysoką ergonomią. Ten aspekt decyduje o tym, jak dobrze Twoje ciało będzie się regenerować w nocy, jak rozluźnione będą Twoje mięśnie, a także jak komfortowo będziesz się czuć w trakcie leżenia. By materac był ergonomiczny, może on posiadać np. kilka stref twardości lub elastyczność punktową. Warto zadbać także o to, by jego twardość była dostosowana do Twojej masy ciała. Istnieje prosta skala, która pozwoli Ci zdecydować, który materac najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji:
• H1 – materac dla osoby o masie do 60 kilogramów.
• H2 – materac dla osoby o masie od 60 do 80 kilogramów.
• H3 – materac dla osoby o masie od 80 do 100 kilogramów.
• H4 – materac dla osoby o masie od 100 kilogramów.


Materac musi wyróżniać się odpowiednim mikroklimatem. Powinien zapewniać skuteczną wentylację, a także ochronę przed rozmnażaniem się w jego konstrukcji bakterii, grzybów i alergenów. Mikroorganizmy są w stanie bardzo negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i skuteczność snu.
Materac powinien mieć długi czas gwarancji – jest to zapewnienie, że na jego powierzchnia nie będzie się szybko odkształcać. W takiej sytuacji przez lata będzie on zapewniać Ci odpowiedni poziom ergonomii.
Jeśli chcesz przetestować podłoże do spania w rzeczywistości, koniecznie sprawdź materace w sklepie Materaceolsztyn.eu. To serwis, który pozwala na sprawdzenie, jakie sklepy działają w okolicy Olsztyna, a także zapewnia dostęp do bogatej wiedzy ekspertów marki Hilding Anders, którzy o ergonomicznym śnie wiedzą praktycznie wszystko. Jeśli mieszkasz w Zabrzu, możesz sprawdzić materace w sklepie Materacezabrze.eu – to kolejny serwis, który przybliża Polaków do zdrowego, skutecznego snu!

Postaw na sprawdzone rozwiązania marki Hilding Anders


Jeśli szukasz materacy, które zapewnią Ci znakomity poziom komfortu i szybko sprawią, że Twój wypoczynek stanie się bardziej efektywny, postaw na naukowe rozwiązania. Marka Hilding Anders działa na rynku od ponad 80 lat i przez ten czas rozwinęła nowoczesne technologie i unikatowe metody produkcji. Materace Hilding Anders powstają dzięki odkryciom nauki i precyzyjnym testom. To naukowcy działający w obszarach takich jak ergonomia, anatomia, fizjologia, czy neurologia łączą swoje wysiłki z inżynierami, których zadaniem jest opracowanie materacy, najlepiej odpowiadających na wszechstronne potrzeby ludzkiego ciała. Hilding Anders to zaufana marka, która od 20 lat działa w Polsce i cieszy się ogromnym zaufaniem w Polsce.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5