Seiko - dodatek poszukiwany przez miłośników zegarków

2021-02-10 10:56:07 (ost. akt: 2021-02-26 15:39:21)
Od 1881 roku Seiko wzbogaca branżę zegarmistrzowską o zegarki, które świadczą o niezrównanej wiedzy zegarmistrzowskiej. W ciągu pięćdziesięciu lat u steru Seiko stała się wiodącą firmą zegarmistrzowską w Japonii, posiadającą własne zaplecze projektowe i produkcyjne. To osiągnięcie było bezpośrednim rezultatem przekonania założyciela firmy, Kintaro Hattori, że firma Seiko powinna być „zawsze o krok przed resztą”. Jego słowa wciąż brzmią i nadal inspirują Seiko. Marka, która rozwijała się skokowo od momentu powstania, Seiko jest dziś jedną z największych i najbardziej pożądanych marek zegarmistrzowskich na świecie. Dzięki bogatemu dziedzictwu marka zdobyła wiele laurów za swoje pionierskie inicjatywy w świecie zegarmistrzostwa. Ponad sto lat rozległych umiejętności i wiedzy sprawiło, że firma Seiko głęboko wspierała arenę sportową i związała się z nią podczas całej swojej podróży.
Japońskie zegarki Seiko cenione na całym świecie
Eleganckie i modne zegarki Seiko zawsze wyprzedzały swoje czasy. To właśnie ta intensywnie futurystyczna wizja pozwoliła marce konsekwentnie produkować rewolucyjne zegarki, mając na uwadze parametry zarówno wizualne, jak i techniczne. Innowacja i precyzja to tylko niektóre z przymiotników, którymi można opisać markowe zegarki. Ich strażnicy czasu przypominają dzieło sztuki, a marka koncentruje się głównie na tworzeniu wysokiej jakości i klasycznych mierników czasu. Marka jest wspierana przez Daryę Klishinę, wschodzącą gwiazdę rosyjskiej lekkiej atletyki i Novaka Djokovica, zawodowego tenisistę. Są wysoce popularne wśród miłośników zegarków - zegarki Seiko są poszukiwane na całym świecie. Najpopularniejsze kolekcje zegarków Seiko to między innymi Seiko Astron, Seiko Presage i Prospex inspirowanych krajobrazami, morskimi i miejskimi krajobrazami Japonii.

https://m.wm.pl/2021/02/orig/zdj2-1-680869.jpg


Seiko Astron – następny krok w technologii zegarków
Kolekcja Astron GPS Solar obejmuje szeroką gamę stylów, wzorów i kalibrów, z których wszystkie zapewniają precyzję zegara atomowego i wyjątkową łatwość użytkowania. Łącząc się z siecią GPS, każdy zegarek Seiko Astron za dotknięciem przycisku dostosowuje się do Twojej strefy czasowej, a pobierając całą potrzebną energię z samego światła, nigdy nie potrzebuje wymiany baterii. Kolekcja zawiera serię czterech zegarków z kopertami i bransoletkami z tytanu, z których pierwszy ma piękną zieloną tarczę i jest oferowany jako edycja limitowana. Dzięki lekkiemu, solidnemu i odpornemu na zarysowania tytanowi, który zapewnia większy komfort na nadgarstku oraz wodoodporności zegarków do 20 barów, nowa seria jest idealna dla każdego stylu życia i sytuacji. Łączy się z siecią GPS nawet dwa razy dziennie, aby zachować precyzję w dowolnym miejscu na świecie. Tak więc, zarówno pod względem wzornictwa, jak i funkcji, nowa seria tytanowa jest łatwa w noszeniu i cieszeniu się nią w dzień i w nocy, w domu lub za granicą, w biurze lub na plaży.

Klasyczne i eleganckie zegarki Seiko Presage
Presage łączy japoński zmysł estetyczny z tradycyjnym rzemiosłem i zegarmistrzowskimi umiejętnościami Seiko w oryginalnej kolekcji, która oferuje japońskie piękno, jakość i długotrwałe działanie. Stworzona w 2020 roku seria Seiko Presage łączy w sobie płaskie powierzchnie z ostrymi kątami, które razem pozwalają zegarkowi błyszczeć wszędzie tam, gdzie pada światło. Kreacja zegarków z tej serii ma wzór liści Asanoha, który był używany od tysiąca lat i dłużej w japońskich tkaninach. Złote akcenty indeksów i wskazówek są osadzone na czarnej tarczy, aby przypominały światło słoneczne, które oświetla Tokio o wczesnym świcie. Niezależnie od tego, czy jest to bransoleta ze stali nierdzewnej, czy alternatywny czarny skórzany pasek, który jest również dołączony, automatyczny zegarek Presage oferuje zupełnie inne, nowoczesne spojrzenie na japońską estetykę.

https://m.wm.pl/2021/02/orig/zdj4-680878.jpg

Seiko Prospex, czyli zegarek dla profesjonalistów
Dla prawdziwych zegarmistrzów największym wyzwaniem są sporty przygodowe - na morzu, na lądzie lub w powietrzu. Odkąd Seiko wyprodukował swój pierwszy zegarek do nurkowania w 1965 roku, Seiko przekracza oczekiwania tych, których sport wymaga zegarków o naprawdę profesjonalnych specyfikacjach. Teraz Seiko Prospex łączy w jednej kolekcji całą wiedzę z zakresu sportowych zegarków Seiko. Linia Prospex rzuca wyzwanie każdemu limitowi, oferując kolekcję zegarków dla miłośników sportu i poszukiwaczy przygód, zarówno w wodzie, na niebie, jak i na lądzie. Innowacyjna technologia Seiko zmieniła światowe standardy. Nieustannie dąży do zapewnienia coraz większej niezawodności i bezpieczeństwa zarówno nurkom zawodowym, jak i rekreacyjnym.

Technologia zegarków Seiko kluczem do sukcesu
Seiko mocno wierzy, że zegarek na rękę to personalny, wręcz intymny dodatek. Zegarki żyją w harmonii i współdziałają z użytkownikiem, a także zapewniają uspokajającą i satysfakcjonującą emocjonalnie więź. Dział technologiczny Seiko skupia się na tworzeniu „Technologii Emocjonalnych”. Wykorzystuje 4 technologie stosowane w zegarkach Seiko w tworzeniu ich produktów.

https://m.wm.pl/2021/02/orig/zdj1-680865.jpg

Mechanizm sprężynowy - najwyższa dokładność
Mechanizm napędu sprężynowego opiera się na podstawie wszystkich mechanicznych technologii zegarków, sprężyny głównej, ale wykorzystuje całkowicie nowy system regulacji czasu. Zapewnia to odpowiednik dokładności 1 sekundy dziennie i posiada unikalne cechy wskazówek, które wykonują ruch ślizgowy, które reprezentują ciągły, równy ruch czasu. Ta technologia jest określana jako cicha rewolucja w przemyśle zegarmistrzowskim.

Kinetyka, czyli przełomowy projekt Seiko
W 1986 roku firma Seiko zaprezentowała swój pierwszy prototyp kinetyczny. Był to pierwszy zegarek na świecie, który zamieniał ruch kinetyczny na energię elektryczną. Ten krok sprawił, że kinetyka stała się synonimem przyjazności dla środowiska, wysokiej wydajności i długotrwałej wygody dla użytkowników.

Mechanizm automatyczny w zegarkach Seiko
Mechanizm automatyczny Seiko został zaprojektowany, aby zapewnić zegarkom Seiko stabilną pozycję na rynku mechanicznym wysokiej jakości. Mechanizm jest znakomicie wykończony grawerowanym wirnikiem, polerowanymi krawędziami mostków i cieniowaniem włoskowatym na głównych powierzchniach.

Kwarcowa rewolucja, a Seiko
Wynaleziony w 1969 roku mechanizm kwarcowy zrewolucjonizował konwencjonalne koncepcje zegarków. Ten zegarek ma kryształowy oscylator w rdzeniu zapewniający dokładność. Krystaliczna bryła kryształu przyciętego do ustalonego kształtu ma właściwość generowania stałych wibracji, jeśli zostanie do niego przyłożone napięcie. Ponadto Seiko ma reputację tworzenia limitowanych zegarków dla odkrywców w ekstremalnych warunkach. W tym procesie opracowali niezwykłe zegarki i rutynowo wykorzystują swoje doświadczenia zdobyte w późniejszych modelach produkcyjnych.

https://m.wm.pl/2021/02/orig/zdj5-680868.jpg

Zegarki Seiko - wysublimowana propozycja dla wymagających
Ze względu na rozległą wiedzę technologiczną firmy Seiko i dążenie do perfekcji, zegarki Seiko są niezwykle trwałe. Dzięki oszałamiającym wzorom zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, zegarek Seiko jest hitem dla każdego świadomego mody noszącego zegarek.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5