Maseczki dla każdego mieszkańca Olsztyna coraz bliżej! Przyjadą do nas dwoma tirami [AKTUALIZACJA]

2020-04-06 08:16:27(ost. akt: 2020-04-06 16:01:38)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Już wkrótce do domów mieszkańców bezpłatnie trafi blisko 250 tysięcy sztuk maseczek. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował, że powinny pojawić się w Olsztynie już we wtorek (7 kwietnia).
— "Maseczki dla Polski" coraz bliżej. We wtorek powinny pojawić się w Olsztynie! Przed nami potężna akcja dystrybucyjna, bo maseczki mają trafić do każdego mieszkańca, ale wierzę, że sobie z nią poradzimy — czytamy we wpisie prezydenta na jego stronie na Facebooku.

Aktualizacja:
Jak informują przedstawiciele olsztyńskiego urzędu miasta, przekazanie maseczek odbędzie się we wtorek o godz. 14 na placu Solidarności. Maseczki przyjadą do miasta dwoma tirami.

- Taka liczba maseczek pozwoli wyposażyć w nie każdego mieszkańca Olsztyna i okolic - podkreśla dr Łukasz Grabarczyk, przedstawiciel akcji.

- Warto podkreślić, że nasza maseczka jest wielokrotnego użytku, co zabezpieczy mieszkańców na dłuższy czas - dodaje Ireneusz Iwański, jeden z inicjatorów akcji.

W imieniu organizatorów obywatelskiej akcji, maseczki dla Olsztyna prezydentowi miasta Piotrowi Grzymowiczowi przekażą dr Łukasz Grabarczyk i Ireneusz Iwański.

Więcej informacji o akcji:

Maseczki dla Polski – to obywatelska akcja wsparcia mieszkańców Polski
Razem możemy powstrzymać tego groźnego wirusa! Działając wspólnie, pamiętając o dyscyplinie i potrzebie izolacji, dbając o higienę dłoni oraz używając środków ochrony osobistej, skutecznie wspieramy służby medyczne w walce o zdrowie nas wszystkich. Dlatego grupa przedsiębiorców i lekarzy rozpoczęła obywatelską akcję produkcji i dystrybucji maseczek.

Dodatkowo musimy wspierać akcję „Zostań w domu”. Nie wychodźmy! My dostarczymy maseczki do samorządów terytorialnych, a one dostarczą je mieszkańcom – mówi jeden z inicjatorów akcji, dr Łukasz Grabarczyk, na co dzień związany z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Olsztynie.

Maseczki są darmowe i będą dostarczane do samorządów lokalnych, a następnie rozpowszechniane wśród mieszkańców. Inicjatorzy akcji zachęcają do ich noszenia, aby pomóc w opanowaniu pandemii.

Organizatorzy akcji przypominają, że maseczka zmniejsza ryzyko przeniesienia wirusa, jednak nie zabezpieczają przed nim w stu procentach.
Maseczki dla Olsztyna i okolic zostały sfinansowane przez sponsorów.


Informacje o akcji znajdą Państwo na stronie www.maseczkidlapolski.pl.Źródło: UM Olsztyna


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (6 kwietnia) wydaniu m.in.

Nasze głosy trafią do kopert?
Dzisiaj pod głosowanie ma trafić autopoprawka PiS do zmian w Kodeksie wyborczym. Zakłada wybory korespondencyjne. Opozycja jest przeciw. Chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Wówczas wybory byłyby trzy miesiące po jego zakończeniu.

Firma stoi, to ludzie się boją
Tarcza antykryzysowa nie uratuje wszystkich miejsc pracy. W pierwszych dwóch dniach kwietnia w urzędzie pracy w Olsztynie zarejestrowała się aż jedna trzecia wszystkich osób co w marcu. A to dopiero początek — przewidują eksperci.

Pani Monika jest pierwszą pacjentką, która metodą FAUCS urodziła bliźnięta. Mama i dzieci czują się dobrze.Pierwsze takie bliźniaki
W Klinice Ginekologii MSZ w Olsztynie urodziły się bliźnięta z cięcia cesarskiego przeprowadzonego metodą FAUCS. O pierwszym tego typu zabiegu w Polsce rozmawiamy z prof. Marcinem Jóźwikiem.

Komentarze (47) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dr Judy Mikovits | Nosząc maski, zabijemy wi #2907727 | 83.6.*.* 17 kwi 2020 12:43

  Dr Judy Mikovits | Nosząc maski, zabijemy więcej ludzi niż ten cały wirus. Dr Judy Mikovits na kanale na you toube Andy Choiński , tłumaczy , że maski spowodują tylko dodatkowe problemy zdrowotne. Sami posłuchajcie i zapoznajcie się z tym

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Buk #2903352 | 79.191.*.* 9 kwi 2020 17:53

  Jakie jest zastosowanie tych 'maseczek'??? Ta harmonijka z plastiku na gumce, to ma być co przepraszam? Ochrona? Chyba wariactwa w szyciu KTO WIĘCEJ Z BYLE CZEGO...

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. dr Jerzy Jaśkowski , jeden z najmądrzejszych #2901824 | 83.6.*.* 7 kwi 2020 15:17

  Posłuchajcie proszę wspaniałego, mądrego lekarza https://www.youtube.com/watch?v=qnAHY1 vpcRw

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. Ty.. #2901822 | 81.190.*.* 7 kwi 2020 15:15

  .. zas**na cenzuro. Bluzgów wcześniej nie używałem, a usunęliście komentarz tylko dlatego, że napisałem coś o maseczkach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Dr Huber Czerniak , wspaniały mądry lekarz wy #2901821 | 83.6.*.* 7 kwi 2020 15:15

  https://www.youtube.com/watch?v=vQtqhRcm a9Q

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (47)
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5