Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe zaprasza na Piknik "Drogi przyszłości"

2018-09-18 09:00:00 (ost. akt: 2018-09-18 14:43:27)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

„Drogi przyszłości” to hasło tegorocznego Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego, organizowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy. Drogowcy już po raz piąty spotkają się na Warmii i Mazurach, by dyskutować o najważniejszych problemach drogownictwa oraz wymieniać się codziennymi doświadczeniami.
Ciekawym pomysłem jest praktykowane od kilku lat wyjście drogowców ze swoimi problemami i zagadnieniami do społeczeństwa, zwłaszcza najmłodszej jego części. I w tym roku, zanim drogowcy przystąpią do specjalistycznych obrad, wyjdą na olsztyńska starówkę, by poprzez dobrą zabawę edukować.

Piknik Drogi Przyszłości kierowany jest do najmłodszych mieszkańców miasta. Przygotowano szereg zadań i konkursów, które dzieci będą wykonywały w ramach gry terenowej.

— Wyobraźnia dziecięca nie zna granic. Nam, dorosłym, trudno wyobrazić sobie przyszłość w sposób nieograniczony, widzimy drogi i nowoczesne auta. Dlatego pytamy dzieci, jak widzą przyszłość w kontekście podróżowania i komunikacji. Jak będziemy się poruszali, jak wkrótce będzie wyglądał świat. Nie zapominajmy, ze wśród dzieci są przyszli inżynierowie, architekci. To nasza przyszłość — podkreśla Waldemar Królikowski, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Zaliczenie gry miejskiej i prawidłowe wykonanie przygotowanych zadań oznacza dla młodego inżyniera zdobycie dyplomu ze zdjęciem wraz z tytułem Budowniczego Dróg Przyszłości oraz możliwość przystąpienia do praktyk na placu budowy. — Chcemy tego dnia zamienić starówkę w teren budowy. Przygotowaliśmy kaski ochronne, kamizelki dla najmłodszych i mnóstwo materiałów, które posłużą za budulec dla nowoczesnej drogi — zachęca Dyrektor ZDW. — Całe wydarzenie to oczywiście zabawa, jednak wierzymy, że taka forma — nauka poprzez zabawę — jest najbardziej efektywna, jeśli chodzi o przekazanie dzieciom pewnej wiedzy czy umiejętności.

Całości towarzyszyć będzie dużo dobrej muzyki oraz pokazy olsztyńskich artystów na scenie staromiejskiej. Będzie również możliwość zapoznania z najnowszymi technologiami w drogownictwie (np. pokaz świecącej ścieżki rowerowej), w branży motoryzacyjnej czy udział w symulacji jazdy samochodem w technologii virtual reality. To tylko niektóre z atrakcji, które będzie można zobaczyć tego dnia na starówce.

Drogowcy zapraszają na Stare Miasto w najbliższą niedzielę, 23 września, od godziny 13. Po zakończeniu budowy uroczyste otwarcie drogi przyszłości oraz pamiątkowe zdjęcia.

Więcej informacji na naszym plakacie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5