Olsztyn w końcu wjeżdża w XXI wiek

2014-11-28 11:19:15(ost. akt: 2014-11-28 11:34:34)
Kiedy na światło dzienne pierwszy raz wyszły wizualizacje olsztyńskich ulic z przyszłą linią tramwajową, wiele osób traktowało to jako mrzonkę, coś nieosiągalnego. Komputerowe makiety powoli jednak zamieniają się w rzeczywistość. Bo tak właśnie już w przyszłym roku prezentować będą się najważniejsze ulice stolicy regionu.

Skrzyżowanie ul. Kościuszki i al. Piłsudskiego
Wielu olsztynian pracuje w ścisłym centrum miasta, dlatego przyszła linia tramwajowa będzie dla nich idealnym rozwiązaniem. Tramwaj będzie skręcał z ul. Kościuszki w lewo w al. Piłsudskiego i zawiezie nas aż pod Wysoką Bramę. Kolejna nitka — jadąca prosto — zawiezie nas z kolei aż do Dworca Głównego.


Skrzyżowanie ulic Żołnierskiej i Kościuszki
Wielu mieszkańców ul. Kościuszki obawiało się, że hałas związany z przejazdem tramwaju pod ich oknami będzie nie do zniesienia. Nic takiego jednak nie będzie miało miejsca. Nowoczesne tramwaje będą pracować cicho. Warto dodać, że tramwaj wjedzie tam z ul. Żołnierskiej, gdzie z kolei już czynny jest nowy wiadukt nad ul. Obiegową.


Al. Sikorskiego
Inwestycja tramwajowa kompletnie odmieni również al. Sikorskiego. To tym bardziej ważne, że od momentu otwarcia Galerii Warmińskiej jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców miejsc. Rozkopana dziś ulica za rok będzie jedną z najnowocześniejszych w mieście, a jej częścią będzie oczywiście linia tramwajowa. Będzie więc szeroko, bezpiecznie i tramwajowo.


Skrzyżowanie ulic Płoskiego i Witosa
Z przyszłej budowy linii tramwajowej najbardziej powinni cieszyć się mieszkańcy Jarot. To właśnie ulice Witosa i Płoskiego będą początkowymi przystankami tramwajowej układanki. Wsiadając do tramwaju bardzo szybko dostaniemy się do centrum, Kortowa i Dworca Głównego. Śmiało będzie więc można zostawić swój samochód w garażu.


Zajezdnia tramwajowa przy ul. Kołobrzeskiej
To będzie serce tramwajów, miejsce gdzie pojazdy będą przygotowywane do codziennej pracy. Olsztyn będzie miał jedną z najnowocześniejszych zajezdni w kraju. Dom dla tramwajów, które wrócą do Olsztyna dokładnie po 50 latach, będzie kosztować ponad 72 miliony złotych.


Al. Piłsudskiego
Przyjazd olsztyńskiego tramwaju uporządkuje przede wszystkim ścisłe centrum Olsztyna, które stanie się znacznie bardziej przyjazne również pieszym (poszerzone zostaną m.in. chodniki). Tramwajem bardzo szybko dojedziemy do najważniejszych miejskich instytucji, galerii handlowej i na starówkę. Śródmieście zyska dzięki temu nową, lepszą twarz.


Tory na ul. Płoskiego
Pierwsze elementy torowiska są właśnie układane na ul. Płoskiego, czyli na początkowym odcinku przyszłej linii. Pierwszą partię stalowych szyn przywieziono do Olsztyna w nocy z 20 na 21 listopada. Kolejne wyjadą od producenta jeszcze w tym roku.


Oprac. rb

Komentarze (94) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. raduje się ma dusza #1618165 | 77.242.*.* 26 gru 2014 15:35

  w rytm świątecznych kolęd kiedy widzę skomlące komentarze impotentów i anonimowych pieniaczy, którzy i tak nic nie zmienią ale są zawodowymi miernotami i tylko narzekać potrafią AHAHHAHAHA wesołych świąt placki :) aha i jeszcze jedno: GRZYMOWICZ WYGRAŁ! :))))

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. VOLVO #1610454 | 88.156.*.* 16 gru 2014 18:32

  arbuz to głupek. A wy zasrańcy co się tak cieszycie czytajcie jak Olsztyn jest i będzie zadłużony. Rok temu o tym pisałem. Walcie się tymi tramwajami razem z " zielono-czerwonym". Wszystkich normalnych pozdrawiam.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. antymatka #1594142 | unknown, 213.184.*.* 3 gru 2014 15:59

   Ma rację komentujący SAMI MARUDERZY takie męskie cioty-płaczki z wyjątkiem osoby o podpisie: matka! Pewnie tak sie podpisała bo została matką a jej ojcem pewnie jest hydraulik. Jak widać nie daleko pada jabłko od jabłoni (patrz na jej ojca)

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. komentujący #1593770 | 83.3.*.* 3 gru 2014 12:31

    I co maruderzy narzekający na tramwaje,Grzyma i na wszystko! Wygrał Grzym- choć nie jestem jego zwolennikiem-bardzo dobrze, tramwaje będą dokończone! DO XBV: jak uważasz że Olsztyn to Polska C to jedź do Polski B lub A zobaczymy czy tam się odnajdziesz mądralo! ALbo jedź do Polski D,F,G i zobaczysz że Olsztyn jest OK DO franek: jeśli masz jakieś dowody o przekrętach Grzymowicza to napisz do prokuratury: opisz swoje podejrzenia i koniecznie się podpisz (zobaczymy czy starczy CI odwagi) Bo pisać głupoty na forach to każdy potrafi. Śmiało wniosek i podpis.Do dzieła FRANEK!. DO MATKA: od dupy strony to ty byłaś "zrobiona" przez twojego ojca(kimkolwiek on był: sąsiadem, listonoszem,doręczycielem ze spedycji)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   2. XBV #1585618 | 79.191.*.* 30 lis 2014 21:33

    Olsztyn już wjechał w biedę brak perspektyw i uwiąd gospodarczy . Te poronione inwestycje za pożyczone pieniądze to tylko maska za którą kryje się Polska C .

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (94)
   2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5