Wyborczy start prezydenta Piotra Grzymowicza


2014-10-12 21:28:00 (ost. akt: 2014-10-12 21:45:50)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Na sobotniej konferencji w Parku Naukowo-Technologicznym urzędujący prezydent Olsztyna zainaugurował kampanię przedstawiając swój pomysł na kolejne cztery lata. Podsumował też kończącą się kadencję.
— W 2010 r. szliśmy do wyborów z hasłem „Olsztyn przyspiesza”. Myślę, że dotrzymaliśmy słowa i miasto rzeczywiście przyspieszyło — mówił podczas inauguracji kampanii Mirosław Gornowicz, szef komitetu wyborczego Piotra Grzymowicza.

W tegorocznym haśle wyborczym prezydent przekonuje, że „Warto uwierzyć w Olsztyn”. — Mamy doświadczenie, jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom, które stawiają przed nami mieszkańcy — mówił Piotr Grzymowicz, przypominając największe jego zdaniem osiągnięcia minionych 4 lat. — Cieszę się, że dziś możemy powiedzieć „tak, zrobiliśmy kawał dobrej roboty” i za to dziękuję moim współpracownikom. Potrafiliśmy wykorzystać szanse, jakie daje wsparcie unijnych pieniędzy, a to pozwoliło przecież rozwijać nasze miasto — mówił prezydent.Kolejne wyzwania, jakie oprócz kontynuacji trwających inwestycji stawia przed sobą Piotr Grzymowicz, to także walka o północną obwodnicę miasta, rewitalizacja brzegów Łyny i Lasu Miejskiego, budowa Muzeum Olsztyna, uczynienie miasta jednym z najważniejszych centrów żeglarstwa w kraju oraz szerzej prowadzone konsultacje społeczne przy okazji najważniejszych inwestycji. 

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Olsztyn przyspiesza w ciemny tunel #1506450 | 79.184.*.* 13 paź 2014 15:10

  Chyba Piort G. nie był w innych miastach, skoro twierdzi, że Olsztyn przyspieszył. Podrzędne powiatowe miasteczka rozwinęły się bardziej niż blisko 200 tys miasto aspirujące do bycia stolicą regionu. Bo tak naprawdę Olsztyn nie wybija się niczym od Włocławka, Suwałk, Płocka czy Elbląga. Te miasto przespało swoje 5 min, niedługo kasa z Unii się skończy a miasto zostanie z dziurawymi drogami, stodołą zamiast hali sportowej, tramwajami, które są drooogie w utrzymaniu, bez wiaduktów, z lotniskiem na wiosce 80km dalej, bez rozwijającej się gałęzi drobnego przemysłu. Czy w Olsztynie nie można produkować towarów, które robi się w innych miastach? Można, tylko nikt tu nie zainwestuje, bo to nawet dobrej drogi nie ma do Warszawy, no chyba, że te 30 km z Olsztynka do Nidzicy. Stolica regionu to więcej niż Michelin i UWM. Dlatego proszę Was, głosujcie rozsądnie, bo jak wybierzecie tych samych, to w mieście będzie to samo. Skoro Rzeszów, Białystok, Kielce i wiele innych biednych miast może się rozwijać(pojedźcie, zobaczcie), to i Olsztyn by mógł.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Turbo #1506369 | 83.17.*.* 13 paź 2014 12:59

  Ja Ci dam "Olsztyn Przyśpiesza" czekaj Ty!!!! Dawaj rano w auto i na Tuwima goń, na Warszawską, na Pieczewo i Leonharda to zobaczy jak przyśpiesza !!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Pioter's #1506325 | 83.3.*.* 13 paź 2014 11:56

  Jeśli olejemy wybory to te tzw "Jedynki" otrzymaja mandaty bez walki. Niestety dla nich liczy się tylko kasa, bo jako mieszkaniec Olsztyna nie słyszałem aby Ktoś z Nich zrobił coś dobrego dla mieszkańców Olsztyna w trakcie sprawowania madatu radnego. idźmy na wybory ale głosujmy na ludzi, których znamy, co do których mamy zaufanie, którzy nie są jeszcze zepsuci układami i nicnierobieniem. Na szczęście ordynacja wyborcza przy wyborach samorządowych daje mozliwość, oczywiście jest tylko jeden warunek, komitet wyborczy musi przekroczyć próg wyborczy. Jeśli minimum zostanie przekroczone to mandat uzyska kandydat z największą liczbą głosów, a nie tzw "Jedynka". Idźmy na wybory 16 listopdada 2014r, nie zostawiajmy Naszego Miasta, Naszego Regionu w rękach tych samych ludzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. wieśniak #1506220 | 95.48.*.* 13 paź 2014 09:42

  SKANDAL........ po co w Olsztynie takie nieroby i i betonowe łby /??????????????

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 5. rty #1506135 | 83.9.*.* 13 paź 2014 08:17

  dlaczego rodziny wielodzietne mające 4 i więcej dzieci nie mogą doprosić się w Olsztynie o mieszkanie komunalne-panie grzymowicz, dlaczego

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (20)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5