Pisarka Ewa Chotomska z wizytą w szpitalu dziecięcym

2014-05-22 07:00:01(ost. akt: 2014-05-21 19:06:30)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Pierwszym przystankiem akcji ,,Olsztyn czyta" był w środę (21 maja) szpital dziecięcy. Były wiersze, piosenki, a także konkurs. Młodych pacjentów odwiedziła Ewa Chotomska, założycielka zespołu Fasolki i autorka piosenek ,,Mydło lubi zabawę'' czy ,,Moja fantazja".
Ci, którzy pamiętają programy dla najmłodszych takie jak „Tik-Tak” i „Domowe przedszkole”, czytali „Zająca Poziomkę” albo słuchali zespołu Fasolki i piosenek „Szczotka, pasta”, „Mydło lubi zabawę”, Ewę Chotomską znają doskonale. Pisarka, która jest córką Wandy Chotomskiej, w latach 80. i 90. najbardziej znana była z roli Ciotki Klotki we wspomnianym „Tik-Taku”.

— Lubię czytać, bo z książką fajnie może spędzić czas — mówił tuż przed spotkaniem Konrad, kilkuletni pacjent. — A ja bardzo lubię, jak mama albo tata czytają mi wiersze. Mój ulubiony to „Słoń Trąbalski” — dodała Paulina.

Ewa Chotomska na spotkanie przyszła w pamiętnym z telewizji stroju Ciotki Klotki. — Bardzo się cieszę, że mogę tu być razem z wami. Od zawsze pracowałam z dziećmi — mówiła do małych pacjentów założycielka Fasolek. Po krótkiej zabawie z dziećmi w rymy odbył się minikonkurs z zagadkami, a w nagrodę pacjenci otrzymali pastę do zębów. Nie zabrakło też jednego z hitów Fasolek „Szczotka, pasta”.

— 30 lat temu dentyści poprosili mnie, bym zachęciła dzieci do mycia zębów. Spisałam wszystkie potrzebne rzeczy do wykonania tej czynności, później dołożyłam rymy i tak powstała piosenka — wyjaśniała pisarka, która przeczytała dzieciom również wiersz autorstwa swojej mamy, Wandy: „Chłopak na opak”. — Jak byłam mała, to byłam uparta i sama ścięłam swoją grzywkę. W efekcie byłam podobna do chłopaka i wszyscy wołali na mnie „Duduś”. A mama napisała o mnie wiersz — mówiła do dzieci pani Ewa.

Dzieci w szpitalu odwiedziła także Hanna Banaszak, aktorka olsztyńskiego Teatru Lalek, która przeczytała maluchom wiersze Ewy Chotomskiej m.in. „Zabiorę brata na koniec świata” i „Leżąc na plaży”. Pani Hanna przeprowadziła także wywiad z Ewą Chotomską z pytaniami przygotowanymi przez małych pacjentów.


mp


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rowerfucker #1400309 | 88.156.*.* 22 maj 2014 07:44

    Życzę Wam dzieciaczki szybkiego powrotu do zdrowia, dużo siły i uśmiechu, pozdrawiam z całego serca.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5