Mimo problemów Bałtycka będzie na czas

2014-03-22 10:48:00 (ost. akt: 2014-03-22 10:47:49)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Drogowcy zapewniają, że przebudowa ul. Bałtyckiej zakończy się w terminie, czyli do końca maja. Mieszkańcy Likus, Redykajn i Gutkowa w końcu odetchną z ulga.
Stan największej inwestycji drogowej w mieście został przedstawiony podczas ostatniego posiedzenia komisji gospodarki komunalnej.

— Prace zostały już wykonane w 87 proc. Pozostało jeszcze położenie warstwy ścieralnej na północnej nitce, przygotowanie zieleni, tras rowerowych — mówił Zbigniew Gustek, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Zieleni i Transportu dodając, że mimo poważnych problemów finansowych firmy Pol-Dróg, finał prac nie powinien się przeciągnąć.

Drogowcy przypomnieli również kierowcom, że sygnalizacja świetlna na tym docinku nie jest wciąż podpięta pod system SCATS, który koordynuje prace większości skrzyżowań w mieście, dlatego te na ul. Bałtyckiej działają oddzielnie, co nie zawsze pozwala na płynną jazdę. Wkrótce ma się to zmienić.

Przebudowa ulicy, która zaczęła się w sierpniu 2012 roku, kosztować będzie blisko 28 mln zł. Dofinansowanie stanowi 17 mln zł. Po zmianach ul. Bałtycka będzie miała m.in. po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wydzielone zostaną także pasy lewoskrętów w ulice Zieloną, Żółtą i Jeziorną.

erbe

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Olsztyniak #1357380 | 213.158.*.* 24 mar 2014 10:27

  Olsztyn to zadupie? Co to za teksty. Olsztyn jest coraz lepszym miejscem, nowe drogi, nowe inwestycje. A że są utrudnienia to normalne. Opóźnienia? No bywa i zapewniam Was, że wszędzie, nie tylko u nas.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. tomek #1356595 | 83.19.*.* 23 mar 2014 10:58

  Można porownac dwie inwestycje. skrzyżowanie warszawska-armii krajowej-tobruku, do budowy ulicy bałtyckiej. Wniosek jest jeden. Im lepszy podwykonawca tym sprawniej działa budowa. NA bałtyckiej pracuje kulku żuli i ciagnie się to długimi miesiącami ( nie mowiac o wykończeniu tej drogi, wszystko krzywe i niedorobione). Co innego na skrzyżowaniu warszawskiej, wygląda to dobrze i robia w soboty wiec nie powinno być opoznien. Włodarze powinni jednak wybierac knkretne firmy a nie jakies krzaki jak poldrog z gdanska

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. xxx #1356523 | 178.36.*.* 23 mar 2014 09:24

  Mamy takie nieudolne władze na czele z prezydentem który nic nie umie to dlatego Olsztyn to zadupie gdzie jak już zaczną coś robić to zaraz i tak skończą bo albo firma zbankrutowała albo znajdą jakiś zakopany kamyczek który coś tam przypomina z dawnych lat i cała praca zostaje wstrzymana itp. Wystarczy że w tym mieście byliby ludzie który potrafią sprawować władzę i wiedzą co jest naprawdę potrzebne w tym mieście to byłoby lepiej

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. rowerzysta #1356470 | 5.184.*.* 23 mar 2014 07:59

  niby cos tam robia ale dokonczyc sciezke rowerowa to juz nie ma komu? Pytam sie czy bedzie polozony asfalt na sciezce od sklepu do szkoly bo od jesieni jest to klepisko uslane kamieniami a w firmie chyba zapomnieli ze brakuje tam asfaltu . Moze pelnomocnik rowerowy M.Arczak przypomni tym idiotom ze zalegaja z praca bo sezon juz niemal w pelni !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. przykład #1356254 | 82.113.*.* 22 mar 2014 20:38

  Weźmy za przykład takie miasto Grudziądz. Mówię tylko o trasie tranzytowej od wjazdu od strony Olsztyna do autostrady. Prawie cały czas dwupasmówka, świeża , równiutka nawierzchnia, jedzie się tak z kilkanaście kilometrów. Miasto jest mniejsze, czyli (??) raczej ma mniejszy budżet. Pytanie jak Oni to robią? Dlaczego przejazd u nas tranzytem to walka o nie urwanie koła, a w Grudziądzu taka jazda to przyjemność? Nie wiem już o co chodzi z tym naszym Olsztynem? Skąd te opóźnienia na każdym kroku, dlaczego tak odstajemy od innych miast z naszego kraju? Czy u nas obowiązują standardy rosyjskie ze względu na bliskość Kaliningradu? Te pytania to ja sobie zadaję już od wielu lata. Chyba złych ludzi wybieramy na ważne stanowiska, ale jak to zmienić to ja nie wiem!

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (19)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5