Wielka Orkiestra zagra w powiecie olsztyńskim

2014-01-10 16:47:43(ost. akt: 2014-01-10 16:53:24)

Autor zdjęcia: GW/archiwum GO

Orkiestra gorących serc, która niesie pomoc już od ponad 20 lat zaprasza po raz 22. do wspólnego grania w gminach powiatu olsztyńskiego. Atrakcji jak zwykle co niemiara! Wielki finał już w niedzielę 12 stycznia.
Gmina Barczewo
WOŚP w Barczewie zagra od godz. 15 w hali sportowej Gimnazjum nr 1. W programie m.in. pokazy sztuk walki, pokazy z odważnikami – Kettle Bells, breakdance, zumba, przejażdżka quadami, stoisko kulinarne, o godz. 17.00 aukcja, a o godz. 17.40 mecz piłki siatkowej między UKS Gala Barczewo i CSIR Pałac Kamieniec.

Gmina Biskupiec
Kwesta na ulicach Biskupca w godz. od 9.30 do 13.15. Ponadto koncert charytatywny z aukcją od godz. 15 w Biskupieckim Domu Kultury, wystąpi m.in. zespół Biłyj Bereh, o godz. 20 światełko do nieba

Gmina Dobre Miasto
Wielki finał rozpocznie się o godz. 14 w Centrum Kultury w Dobrym Mieście. Będą koncerty, licytacje i loteria fantowa. Wystąpią m.in. solistki z Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, zespoły Camerton, Rozśpiewane Serduszka, Seniorzy, Pasja, Tim Jurgin Dance Studio, dodatkowo będzie też pokaz Zumby i umiejętności straży pożarnej. Gościnnie wystąpią Łukasz Berndt (akustycznie) i grupa Proza(i)c. Będzie też kwesta uliczna i światełko do nieba.

Gmina Dywity
Sala widowiskowa GOK Dywity w godz. od 15 do 18
„Od przedszkola do seniora”
- występy i prezentacje lokalnych grup tanecznych, teatralnych i śpiewających m.in. Cantemus, Przedszkole Samorządowe w Dywitach, Just Dance, Dance Nation
- konkursy, kącik pluszaka dla najmłodszych, mierzenie ciśnienia i poziomu cukru, orkiestrowa kawiarenka, ratownictwo wodne

Gmina Gietrzwałd
W niedzielę 12 stycznia 2014 r. o godz. 16 po raz kolejny zagra w Wiejskim Domu Kultury w Biesalu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do udziału w imprezie wszystkich ludzi dobrej woli. Na aukcję zbieramy wyroby artystyczne, dzieła sztuki i inne cenne przedmioty. Można je przynosić do GOK-u w Gietrzwałdzie lub WDK-u w Biesalu. Szczególnie ciepło zachęcamy artystów z naszej gminy do zaprezentowania swoich talentów. Organizatorzy: Wiejski Dom Kultury, Rada Sołecka, Samorząd Uczniowski ZSP w Biesalu, Stowarzyszenie Przyjaciół Biesala.
Gietrzwałdzka Rada Sportu wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Biesala zapraszają na specjalny „orkiestrowy” turniej piłki halowej. Jedynym warunkiem uczestnictwa w imprezie jest wsparcie akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Proponujemy, aby każdy uczestnik wrzucił do puszki WOŚP 10 złotych. Turniej odbędzie się w sobotę 11 stycznia w hali sportowej Gimnazjum im. ks. W. Zinka w Gietrzwałdzie. Start o 9. Udział mogą wziąć również drużyny spoza naszej gminy. Puchary ufundował wójt gminy Gietrzwałd Mieczysław Ziółkowski. Wręczenie pucharu zwycięskiej drużynie oraz przekazanie zebranych funduszy nastąpi podczas 22. Finału WOŚP w niedzielę 12 stycznia w Wiejskim Domu Kultury w Biesalu.

Gmina Jeziorany
Imprezy finałowe będą się odbywać w jeziorańskiej hali sportowej (od godz. 13) i na plaży w Tłokowie (od godz. 18). W hali wystąpią m.in. dzieci i młodzież z jeziorańskich szkół i przedszkoli, a w koncercie gwiazd usłyszymy zespół Riverso (disco-polo) i folkowy Biłyj Bereh. W międzyczasie m.in. licytacje (do wygrania np. kanapa), kawiarenka, strzelnica, bilard, symultana warcabowa. W Tłokowie na plaży też będzie się działo (kąpiel morsów, pokaz speed badmintona, koncert Apolinary Polek i światełko do nieba).

Gmina Olsztynek
Oj będzie się działo! Kolejny raz uruchomiliśmy Sztab WOŚP przy Miejskim Domu Kultury. Startujemy już 10 stycznia /piątek/ o godz. 18.00 w Kinie Grunwald ROCKOWĄ JAZDĄ BEZ TRZYMANKI. Zagrają dla Was zespoły D’Dorsh i MESSA. Nie zabraknie tutaj tradycyjnej licytacji gadżetów WOŚP. Dochód z wejściówek przeznaczamy na WOŚP. Tego samego dnia na orkiestrową imprezę zapraszamy do Waplewa (godz. 17.00, sala gimnastyczna ZSP).
11 stycznia (sobota) o godz. 16.00 w Kinie „Grunwald” zaprezentujemy spektakl „W biegu po biegun”. Przy wejściu 5 zł wrzucamy wolontariuszom do puszki.

12 stycznia (niedziela) od 9.00 na olsztyneckich ulicach kwestować będą orkiestrowi wolontariusze, odwdzięczając się za hojność czerwonymi serduszkami. Na zakończenie akcji zagramy o 17.00 w Salonie Wystawowym MBL - ORKIESTROWY KONCERT KOLĘD w wykonaniu zespołów z MDK (m.in. Olsztynecki Chór Kameralny, Kapela „Śparogi”, „Studio Wokalne Pani Marii”, „TABU”, „Szarlotka”). Tutaj również zaplanowana jest aukcja.
Całość podsumujemy w Rynku Miasta puszczając Światełko Do Nieba!

Gmina Purda
W gminie zagrają mieszkańcy trzech miejscowości: Purdy, Prejłowa i Nowej Wsi. Oprócz kwesty zaplanowano m.in. loteria, licytacje (obrazy Anny Rok, która otrzymała w grudniu statuetkę Królewny Warmińskiej Łyny, płyta Eneja z podpisami członków zespołu, trening MMA z Michałem Szulińskim), występy utalentowanej młodzieży z gminy, pokaz rycerzy ze spółdzielni socjalnej „Żywa historia”.

Gmina Stawiguda
Od godz. 15 startuje impreza finałowa w hali sportowej gimnazjum w Stawigudzie. W programie m.in. licytacje, kiermasze ciast, kącik malucha, sklepik z gadżetami, występy – Studio Piosenki GOK, zespół Kosejder, Ben Kolczyński z repertuarem anglo-celtyckim, a także mini-playback show, Ola Obrębka na gitarze, zespół Cheerleaderki.
Od godz. 15 finał w Tomaszkowie w świetlicy „Dom Warmiński”. W programie m.in. loteria, kawiarenka, quizy, malowanie twarzy, występ małych kolędników, aukcja z licytacją, występ Martyny.
Od godz. 10-16 finał w przedszkolu i świetlicy „Pod Brzozą” w Bartągu. W programie m.in. sklepik, kawiarenka, kiermasz książek, licytacja gadżetów WOŚP i orkiestrowy sklepik odzieżowy.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec gminy biskupiec #1292489 | 83.9.*.* 11 sty 2014 17:33

  A w Biskupcu trudno będzie się zdecydować jaką imprezę WOŚP wybrać, gdzie pójść, "tyle ciekawych" propozycji

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kruk #1291706 | 89.228.*.* 10 sty 2014 20:25

   A czemu pani burmistrz z Biskupca nie złożyła swoim ziomalom z lokalnej ojczyzny życzeń świątecznych .Się nie opłaca ??? Wybory za pasem, ale nie wszystkich dotyczą?? Oddaj podwyżkę droga pani. Kryzys czy nie ??

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5