Komendant straży w Olsztynie odwołany

2013-10-02 10:16:31 (ost. akt: 2013-10-02 10:10:34)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz odwołał Jana Słupskiego ze stanowiska Komendanta Województwa Państwowej Straży Pożarnej.
Z dniem 2 października st. bryg. Jan Słupski przestał pełnić rolę komendanta straży pożarnej w Olsztynie.

Decyzję o odwołaniu podpisał minister spraw wewnętrznych. Z wnioskiem odwołanie Warmińsko - Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP zwrócił się do szefa MSW Wiesław Leśniakiewicz, Komendant Główny PSP.

Wniosek komendanta głównego PSP był spowodowany wcześniejszym cofnięciem rekomendacji przez wojewodę Mariana Podziewskiego.

Przypomnijmy, że powodem cofnięcia przez wojewodę Mariana Podziewskiego swojej rekomendacji mł. bryg. Słupskiemu był incydent na granicy.

15 sierpnia w służbowym aucie komendanta, którym wracał wraz dwoma strażakami z Kaliningradu, celnicy na przejściu w Bezledach znaleźli 200 paczek papierosów i 12 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Jadący z komendantem strażacy powiedzieli, że to ich towar. Celnicy ukarali ich mandatami po 2,9 tys. zł. Rzecznik komendanta wojewódzkiego zapewniał, że komendant nic nie wiedział o przemycie.

Zgodnie z ustawą o Państwowej Straży Pożarnej, komendant wojewódzki PSP jest powoływany przez szefa MSW na wniosek Komendanta Głównego PSP po uzyskaniu zgody wojewody.
Do czasu powołania nowego komendanta wojewódzkiego w Olsztynie jego obowiązki będzie pełnić jeden z obecnych zastępców.
am/mor

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ormowiec #1210332 | 89.228.*.* 3 paź 2013 12:42

  Moim tu grzechem b edzie pewno, pochwalic wojewodę z PO, choc ja jestem Pisior z PiS. Postąpiłeś Wojewodo dobrze. Ale dopilnujnn aby gada wydymali ze służby i zabrali przywilej emerytury

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. dt #1210298 | 83.25.*.* 3 paź 2013 11:58

  jakiś czerwony na gębie czy mi się tak tylko wydaje?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. inny #1210097 | 213.77.*.* 3 paź 2013 07:14

  ...każdy inny pracownik służb mundurowych zostałby zwolniony dyscyplinarnie...nie odwołany!!! Co tu się wyrabia w tym państwie???...

  odpowiedz na ten komentarz

 4. emeryt PSP #1210014 | 31.63.*.* 2 paź 2013 23:25

  Pamiętasz Jasiu jak Komendant LD chciał cię wyrzucić na zbity pysk?(szkoda że mu się nie udało)...pamietasz a jakże i ta pamięć cię zgubiła. Bo widzisz zemsta to nie jest najlepszy sposób na rządy silnej ręki, tym bardziej że ci którzy w twoim mniemaniu cię "skrzywdzili" dawno już nie pracują. Ale ty nie, dalej toczyłeś swoją "wojenkę" bo musiałeś zaspokoić swoją próżność i pokazać co to nie ja. Tylko zapomniałeś o jednym, że w tym szaleńczym pędzie odgrywania się za "dawne czasy" możesz stacić czujność i poczuć się zbyt pewnie. Odchodzisz w tak wielkiej niesławie w jakiej żaden komendant jeszcze nie odchodził, zostawiając środowisko z wielkim kacem moralnym który nieprędko minie. Ukrywając się na zwolnieniu potwierdzasz tylko swój niewyobrażalny brak klasy, bo gdybyś miał jaja to byś przyjął jak facet wszystko na klatę. A tak...a tak zostawiasz za sobą tylko smród w środowisku tak szanowanym w społeczeństwie. Zostawiłeś nam wstyd na który nie zasłużyliśmy, zarówno ci którzy jeszcze są w służbie, jak i ci będący już poza nią.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. strażak niezawodowy #1210000 | 88.220.*.* 2 paź 2013 23:00

  Dzisiaj obejrzałem info w PANORAMIE w TV słowem żenada ! Oby nie trafił na "tłustej" zasłużonej emeryturce w struktury pożarnictwa ochotniczego ! Kontakt z tym gościem nie należał delikatnie mówiąc do sympatycznych ! Jak widać za długo sprawował ten cieszący się tak dużym zaufaniem społecznym urząd ! Panie WOJEWODO BRAVO !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (23)
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5