Problem śmieciowy w Olsztynie. Pojezierze wysyła dowody

2013-07-10 18:06:13 (ost. akt: 2013-07-10 17:33:36)

Autor zdjęcia: SM Pojezierze

Minęło dziesięć dni od wejścia w życie ustawy śmieciowej. W Olsztynie najwięcej problemów jest na osiedlach Pojezierze i Kormoran. Świadczą o tym zdjęcia, który otrzymaliśmy w środę rano. A wysyłali je nam... sami pracownicy SM "Pojezierze".
— Śmieci odbieramy sześć dni w tygodniu, czyli od poniedziałku do soboty. Jesteśmy na etapie negocjacji dzierżawy i ewentualnego wykupu pojemników od spółdzielni. W ciągu kilku dni stosowne umowy powinny zostać podpisane — mówił w poniedziałek dla "Gazety Olsztyńskiej" Michał Sidorowicz z Komy, która od 1 lipca jest odpowiedzialna za odbiór śmieci na na osiedlach Pojezierze i Kormoran.

Mimo zapewnień firmy Koma, że śmieci są odbierane codziennie, to problem z odbiorem śmieci jest nadal. Świadczą o tym zdjęcia nadesłane przez pracowników SM "Pojezierze". O problemie praktycznie codziennie informują nas nasi czytelnicy i zarazem mieszkańcy osiedli Pojezierze i Kormoran.

- Osobiście nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, kto odbiera śmieci. Może to robić spółdzielnia, firma z Ełku, a nawet z Krakowa. Chciałbym, żeby był porządek. Podobnie myślą moi sąsiedzi. Od nas wymaga się sortowania śmieci, ale po co? Jak jest problem z ich odbiorem... Duży problem z odbiorem śmieci wielkogabarytowych. Mieszkańcy przyzwyczaili się, że odbiór jest w czwartek, a teraz? Nikt tego nie wie - mówi zdenerwowany Marek z jednego bloków przy ulicy Dworcowej.


emŹródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. iup #1141064 | 46.186.*.* 12 lip 2013 15:45

  Sortuje smieci od dawna i zawsze musiałem latac oi szukac pojemnikow do tego co posortowane bo przy moim smietniku takowych nie było. Ucieszylismy sie ze od 1 lipca (skoro ma dzialac nowa ustawa) maja byc wszedzie przy smietnikach pojemniki do posortowanych smieci ...I CO? ...I NIC I NADAL NIE MA PRZY SMIETNIKU (Pojezierze ul.klobrzeska) POJEMNIKOW DP POSORTOWANYCH SMIECI -JEDYNE CO JEST TO NOWY (w czerwcu ronbuli) LADNIE WYREMONTOWANY DUZY SMIETNIK ale w srodku nie ma pojemników do segregowanych odpadów ale jest syf jakiego wczesniej w sytarym smietniku nie bylo. Mysle ze to bez sensu segregowac odpady skoro ciagla trzeba latac i szukac gdzie to co posegregowane mam wrzucic i szczerze tp mam dosyc latac po dzielnicy z torbami smieci i szukac gdzie to wyrzucic i niby dlaczego mam biegac 3 , 4 bloki dalej do kolorowych pojemnikow , przeciez mamy smietnik pod blokiem ogromny i za to place by tam byly te cholerne kolorowe kontenerki do smieci! Nie bedziemy mowia moi sasiedzi latac po blocie miedzy blokami na westerplatte zeby wywalac siaty z posegregowanymi smieciami bo mamy swoj sm,ietnik a tam nie ma mozliwosci segregacji wiec wywalaja wszystko razem.ZAL! SZKODA ZE MIMO CHECI LUDZI JEST PO STAREMU CZYLI BRAK WSZEDZIER POJEMNIKÓW DO SEGREGOWANYCH ODPADÓW A MUSZA BYC!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ols #1140689 | 83.16.*.* 12 lip 2013 11:39

  Przypominam tylko, ze zgodnie z nowa ustawa śmieciową właścicielem odpadów komunalnych w Olsztynie jest Urząd Miasta i to on odpowiada za ten cały bałagan ze smieciami. Nie należy więc dzwonić do firm Koma czy Remondis lecz do Straży Miejskiej, która jeszcze nie dawno bardzo chetnie wlepiała mandaty za syf przy i w śmietnikach, nie przywalą karę prezydentowi - swojemu szefowi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. waldi #1140490 | 80.55.*.* 12 lip 2013 08:51

  Może ktoś wie gdzie interweniować w sprawie śmieci ? Jest taki syf brudno ,że karaluchy i inne robactwo nas zje mieszkam Dworcowa 53. Firma koma nie odbiera telefonów. Komu zależało na tym ,żeby niszczyć wszystko co było dobre. Parlamentarzyści , jakby nic nie robili to byłoby najlepiej , co ustawa to bubel i do poprawki

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. kormoran #1140476 | 80.55.*.* 12 lip 2013 08:42

  Mieszkam Przy ul. Dworcowej , proszę przyjechać i zobaczyć , jak śmieci się walają wszędzie. Nie wiem kto teraz wywozi śmieci , ale widać gołym okiem , żę jest dużo gorzej . Syf niedługo szczury się wylęgną , kto te szczury ,będzie łapał czy Urząd miasta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Elka #1140365 | 89.228.*.* 11 lip 2013 23:57

  Mieszkam na Wyszyńskiego i zdecydowanie stwierdzam, że nowa firma nie daje rady. U nas są zsypy. Koma przyjeżdża późnym popołudniem, gdy lokatorzy już powrócili z pracy i nawet nie ma możliwości przecisnąć się pod blokiem. Bardzo słaba organizacja.Wcześniej najprawdopodobniej obsługiwały nas śmieciarki spółdzielni i nie było problemu. Wolałabym dorzucić kilka zł (bo podobno spółdzielnia była za droga w przetargu) i mieć spokój ze smrodem i robactwem.Z pewnością wszystko się unormuje, ale do tego czasu zasypie nas lawina karaluchów, a nie jest z tym łatwo walczyć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (26)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5