Zaczyna się XIII Festiwal Tropicana Cup

2013-04-11 13:08:48(ost. akt: 2013-04-11 13:11:43)
Elegancja, piękne otoczenie, emocje i taniec. To wszystko czeka uczestników i gości XIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca Tropicana Cup 2013. Do Mikołajek zjechali już miłośnicy tańca z całego świata. Dla osób, które z różnych powodów nie mogą tam być, mamy dobrą wiadomość: organizatorzy przygotowali transmisję internetową!
— Tropicana Cup to festiwal, który oddaje to, co w tańcu najpiękniejsze. Nie brakuje sportowego ducha walki, ale także rywalizacji fair play, prawdziwego piękna i elegancji — mówi Karina Wagner z Centrum Tańca Crea Dance, prowadzonego przez Krzysztofa Wasilewskiego i Karolinę Felską, organizatorów Tropicana Cup.

Już po raz trzynasty Mikołajki na kilka dni znowu staną się międzynarodową stolicą tańca. Od dziś do niedzieli w Hotelu Gołębiewski bawić będzie kilkaset utalentowanych par tanecznych, wybitnych sędziów, trenerów, osób związanych zawodowo z tańcem i wreszcie fanów tego niezwykłego sportu.

Co przyciąga te tłumy do Mikołajek? — Festiwal Tańca
Tropicana Cup jest międzynarodowym wydarzeniem sportowo-kulturalnym. Jego ogromnym atutem jest kompleksowość. Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym odbywać się będą zawody — eleganckie wnętrza hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, oferującego najlepsze zaplecze dla światowej rangi par.
Większość innych turniejów tanecznych odbywa się w zwykłych salach sportowych. Natomiast u nas jest wiele dodatkowych atrakcji — zapowiada Karina Wagner.

Wyjątkowe jest już samo położenie hotelu — nad jeziorem. Dochodzi do tego największy w Polsce zespół basenów, zjeżdżalni i wodnych atrakcji, ogniska, wycieczki, zieleń i mazurskie widoki. — Naszym celem jest nie tylko rywalizacja i wyłonienie najlepszych par tanecznych. Uczestnicy i goście mają tu także odpocząć, zrelaksować się i wzajemnie poznać. Myślę, że to idealna okazja do nawiązania międzynarodowych przyjaźni — podkreśla Karina Wagner.

Surowe grono sędziów

Znakiem rozpoznawczym Tropicana Cup jest różnorodność. Zarówno pod względem pochodzenia, jak i wieku uczestników. Hotel Gołębiewski gości pary m.in. z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Szwecji, Włoch i Niemiec. Międzynarodowe jest także jury składające się ze specjalistów z 20 krajów. Jak zapowiadają organizatorzy, jest ono także bardzo wymagające.

Festiwal Tańca Tropicana Cup to przede wszystkim turniej o statuetkę Tropicany we wszystkich stylach i kategoriach wiekowych. Dlatego rywalizacja odbywa się równolegle na dwóch salach kongresowych Hotelu Gołębiewski.

Będzie można obejrzeć m.in. zmagania w WDSF World Open Latin i WDSF International Standard (najwyższej rangi turnieje w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, których wyniki wchodzą do oficjalnej punktacji World Ranking List), a także World Juveniles Trophy, czyli nieoficjalne mistrzostw świata w kategorii młodzików. — Jury wyłania w nim najbardziej uzdolnione i najlepiej rokujące pary — dodaje Karina Wagner.

Nikt nie będzie się nudził

Najwięcej emocji spośród wszystkich konkurencji budzi jednak rywalizacja najmłodszych. — Turniej dzieci do lat 7 jest niezwykle uroczy i wzruszający. Pierwsze miejsce zajmują wszyscy uczestnicy, dlatego każde dziecko wychodzi z niej dumne i zadowolone — opowiada Karina Wagner.

W ramach tegorocznego Festiwalu odbędzie się II Światowy Dziecięcy Festiwal Tańca wraz z bezpłatnymi warsztatami dla par dziecięcych oraz ich trenerów. Pary dziecięce będą miały okazję pod okiem mistrzów tańca doskonalić swoje umiejętności. Nie ma jednak turnieju bez medali i nagród. Pary taneczne mają o co walczyć, bo... — Statuetka Topicany jest wyjątkowa. Posiadamy prawo matrycowe na trofeum, dlatego zwycięzcy mogą być pewni, że ich statuetka jest jedyna w swoim rodzaju — podkreśla Karina Wagner.

Wzór statuetki znajduje się też na medalach, które powstają specjalnie dla Festiwalu Tańca Tropicana Cup. Nagrody zostaną wręczone przez przedstawiciela marszałka województwa, który objął turniej swoim patronatem, oraz przez burmistrza Mikołajek.

W tym roku organizatorzy postanowili także wyjść naprzeciw osobom, które nie mogą pojawić się w Mikołajkach. Na stronie www.tropicanacup.com będzie można obejrzeć transmisję internetową imprezy. — Każdy będzie mógł poczuć te emocje i ducha walki na własnej skórze. A tego na pewno nie zabraknie — zaprasza Karina Wagner.


Warto zajrzeć na profil organizatorów na Facebooku. Tam także będzie można wygrać dodatkowe zaproszenia. Polub http://pl-pl.facebook.com/people/Tropicana-Cup-Wasilewski-Felska-Mikołajk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5