Sportowa ofensywa ministra Ireneusza Nalazka

2024-02-24 00:09:09(ost. akt: 2024-02-24 00:41:07)
Ireneusz Nalazek (z lewej) i Michał Kontraktowicz

Ireneusz Nalazek (z lewej) i Michał Kontraktowicz

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Ireneusz Nalazek, nowo powołany wiceminister sportu, bynajmniej nie próżnuje. Znakomity ongiś siatkarz rozpoczął serię spotkań z samorządowcami, których celem jest rozeznanie się w potrzebach lokalnych społeczności i poprawa tamtejszej infrastruktury sportowej.
Przez lata marzyliśmy i de facto zazdrościliśmy zachodniej Europie pięknych hal sportowych, boisk i stadionów. Dzisiaj polska infrastruktura, w stosunku do tego jak wyglądała w latach 90. ubiegłego wieku, wygląda o niebo lepiej, a wciąż jest jeszcze sporo do zrobienia. Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Poprawa obecnego stanu rzeczy jest jednym z priorytetów działalności ministra Nalazka, który w miniony piątek odwiedził podolsztyńską Stawigudę, w której ... mieszka na co dzień.

- Ireneusz Nalazek, podsekretarz stanu w ministerstwie sportu jako mieszkaniec naszej gminy doskonale zna bazę sportową i potrzeby mieszkańców. Podczas dzisiejszego spotkania rozmawialiśmy o planach na bliższą i dalszą przyszłość i o tym, co możemy zrobić razem. Takie wsparcie, zwłaszcza że pan minister to utytułowany siatkarz, na pewno nam się przyda - powiedział Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda.

Minister Nalazek podkreślił, że w najbliższych dniach odbędzie szereg podobnych spotkań z samorządowcami.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5