Ścieżka rowerowa Olecko – Gordejki Małe nabiera kształtu

2023-03-30 11:38:11(ost. akt: 2023-03-30 12:01:31)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Józef Kunicki

Zgodnie z planem przebiegają prace związane budową ścieżki rowerowej. Przypomnijmy, że dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego powstanie blisko 7 km szlaku pieszo-jezdnego. Nowa trasa prowadzić będzie wzdłuż drogi wojewódzkiej 655 z Olecka w kierunku Giżycka.
Na dzisiaj (tj. 30 marca) inwestycja zrealizowana jest w około 55%, a prowadzone prace nabierają tempa. Obecnie wykonawca kładzie nawierzchnię ścieżki z mieszanki mineralno – asfaltowej oraz geokraty. Jak wspominaliśmy w listopadzie 2022 roku, w ramach inwestycji nie zabraknie działań edukacyjnych i ekologicznych. Wszystkie te działania mają przyczynić się do ochrony różnorodności biologicznej flory i fauny na terenie objętym inwestycją.

Wszystko wskazuje na to, że już w lipcu piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z nowej ścieżki i podziwiać walory przyrodnicze naszej gminy. Dobrą wiadomością dla miłośników gier terenowych jest fakt, że niebawem odbędą się warsztaty z projektowania mobilnej gry terenowej, w której udział wezmą uczniowie oleckich szkół podstawowych. Na warsztatach powstanie unikalna historia zaprojektowana w grze, której fabuła będzie toczyć się na terenie inwestycji i każdy będzie mógł skorzystać z gry bez konieczności ponoszenia opłat.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Fot. Józef Kunicki2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5