Nauczyciele z Olecka mistrzami Polski

2021-06-23 09:35:54 (ost. akt: 2021-06-23 09:48:45)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

W miniony weekend w Łodzi odbyły się XXX Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym. Nauczyciele z Olecka - Marzena Jasińska i Robert Karniej wywalczyli złote medale w grze indywidualnej oraz srebro w grze mieszanej.
W mistrzostwach rywalizowało ponad 80 zawodników z całej Polski. Olecko i zarazem województwo warmińsko - mazurskie reprezentowało dwoje nauczycieli z Olecka: Marzena Jasińska - nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnym oraz Robert Karniej - nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 1.

Nauczyciele z Olecka świetnie poradzili sobie w turnieju indywidualnym, gdzie po wygraniu kilku pojedynków na drodze do złota zmierzyli się z przeciwnikami z Bydgoszczy. W kategorii kobiet do lat 40 Marzena Jasińska pokonała Karoline Bejenke, a Robert Karniej w finałowym pojedynku kategorii mężczyzn do lat 40 wygrał z Kamilem Paterem.

Następnie został rozegrany turniej gier mieszanych, w którym wystartowało 14 par.
Po wygraniu trzech pojedynków drużyna z Olecka dotarła do finału, w którym zmierzyła się z parą Anna Wnęk - Piotrem Bereziukiem z Wrocławia. Po zaciętym pojedynku 3:1 olecczanie musieli uznać wyższość rywali.

Mistrzostwa zorganizował Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego, Okręg Łódzki ZNP wraz z Odziałem ZNP Łódź-Śródmieście, Oddział ZNP Łódź - Widzew, Fundacja Wespół.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5