Lady Pank i KULT zagrają na XXVIII Przystanku Olecko

2021-05-02 11:56:28(ost. akt: 2021-05-06 10:28:33)
Janusz Panasewicz po raz kolejny wystąpi w Olecku - w swoim rodzinnym mieście

Janusz Panasewicz po raz kolejny wystąpi w Olecku - w swoim rodzinnym mieście

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Trwają przygotowania do Przystanku Olecko 2021. Podczas tegorocznej imprezy na scenie wystąpią m.in. KULT, Łydka Grubasa i Lady Pank. Będzie także Ryszard Bazarnik z największym bębnem świata.
W tym roku w przygotowanie koncepcji XXVIII Przystanku Olecko, który zaplanowano tradycyjnie w drugiej połowie lipca (19 – 25), włączył się Wydział Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Olecku.

Odświeżona formuła zawiera bogatą ofertę warsztatów z zakresu sztuk plastycznych, wizualnych, teatru, tańca, muzyki, a nawet literatury. Planowany jest m.in. plener malarski, który poprowadzi pochodzący z Olecka artysta grafik Wojciech Dzieszkiewicz, a także: warsztaty projektowania mody dla młodzieży, ilustracji i komiksu, ceramiki, animacji poklatkowej, malarstwa intuicyjnego metodą pouringu, warsztaty teatralne zakończone plenerem, warsztaty teatralno — wokalne, fotograficzne, warsztaty kreatywnego pisania; tworzenia książek interaktywnych; warsztaty taneczne i wiele innych.

Na głównej scenie z koncertami wystąpią m.in. zespoły: Lady Pank,KULT, Łydka Grubasa i Dary Lasu. Będzie także Ryszard Bazarnik z największym bębnem świata.

Organizatorzy — Regionalny Ośrodek Kultury oraz UM w Olecku, którym zależy nam wysokim poziomie tegorocznej oferty — liczą, że zaproszenie na spotkanie autorskie w trakcie Przystanku Olecko przyjmie Jakub Żulczyk - pisarz, scenarzysta, dziennikarz, autor m.in. "Wzgórza psów" i głośnej powieści "Ślepnąc od świateł", na kanwie której powstał serial HBO. Prowadzą też rozmowy z Tomaszem Raczkiem - teatrologiem, krytykiem filmowym, publicystą, autorem programów telewizyjnych i radiowych, który przybliżyłby uczestnikom festiwalu pojęcie „kinoterapii” i opowiedział o tym, jak kinematografia może stać rodzajem zbiorowej terapii lęków.

Pozostaje mieć nadzieję, że pandemia i związane z nią obostrzenia nie pokrzyżują planów organizatorom.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5