"Cień" Agaty Prosińskiej zachwycił publiczność

2016-06-11 15:00:14 (ost. akt: 2016-06-11 15:18:51)

Autor zdjęcia: Jakub Jasiński

Grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego wystawiła na scenie Teatru AGT sztukę „Cień”. Autorką komedii jest Agata Julia Prosińska, uczennica klasy pierwszej I LO w Olecku.
Po raz 11. w ostatnich pięciu latach I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego wystawiło sztukę teatralną, tym razem sięgając po tekst amatorski obiecującej autorki, której publikacje będą drukowane w najbliższym czasie.
Autorką komedii jest Agata Julia Prosińska, uczennica klasy pierwszej ILO w Olecku.

Sztuka opowiada o pracowniczce laboratorium - Erice Erikson, która w wyniku nieudanego eksperymentu nieumyślnie zmienia otaczającą ją rzeczywistość. W jej życiu pojawia się nowa postać, która burzy, jak się wydawało, dawno ugruntowany porządek. Jest nią uwolniony w naukowy (bądź magiczny) sposób cień głównej bohaterki. Co taki wyzwolony cień może wyczyniać uzyskując dostęp do trzeciego wymiaru? Usmażyć jajecznicę ze szczypiorkiem, chodzić na terapię do psychologa, jeździć na wakacje i okazuje się, że nawet się ożenić.

Perypetie głównych bohaterów obejrzeli uczniowie oleckich gimnazjów, I LO oraz mieszkańcy miasta w sali AGT Regionalnego Ośrodka Kultury. Podczas wieczornego spektaklu sala zapełniła się całkowicie. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz powiatu, rodzice aktorów, absolwenci I LO, którzy jeszcze niedawno na deskach licealnego teatru występowali, i inni.

W spektaklu wystąpili: Emilia Tokajuk, Paweł Charmuszko, Cezary Sadowski, Sandra Świerzbin, Marcin Domoradzki, Izabela Szukieć, Adrianna Rowińska, Szymon Kowalewski, Agata Julia Rosińska i Luiza Białanowska.

Reżyseria: Agata Julia Prosińska i Zbigniew Stefanowski.

Światło i dźwięk oraz pomoc techniczna: Łukasz Nowak, Adrian Janczenia i Łukasz Rutkowski.
Zbigniew Stefanowski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Michał #2009510 | 91.233.*.* 12 cze 2016 12:02

    Byłem ze szkołą widziałem i wszyscy byliśmy mile zaskoczenie świetnie się to ogląda.Pozdrawiam.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Brawo #2009163 | 195.136.*.* 11 cze 2016 16:07

    dziewczynie wszechstronnie uzdolnionej-literacko, plastycznie, językowo itp. brawo! Brawo ogólniakowi za promowanie wschodzących talentów

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5