II Gimnazjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora PG w Kowalach Oleckich

2013-12-19 19:27:12(ost. akt: 2013-12-19 21:15:01)

Autor zdjęcia: Beata Kozic

16 grudnia 2013 r., po wielu perturbacjach związanych z dostosowaniem terminu, został zorganizowany w PG w Kowalach Oleckich Turniej Halowej Piłki Nożnej.
Do zawodów przystąpiło pięć zespołów z powiatu oleckiego. Dwie drużyny reprezentowały Gimnazjum nr 2 z Olecka (opiekun Adam Wyszyński), Gimnazjum w Wieliczkach (opiekun Tomasz Karniej), Gimnazjum w Sokółkach (opiekun Mariusz Luberecki), oraz drużyna gospodarzy (opiekun Karol Szyłkiewicz).
Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, ekipy rozgrywały 4 mecze.

Gospodarze rozpoczęli dobrze, a nawet bardzo dobrze, wygrywając mecz otwarcia z drużyną z Sokółek 3 : 1. Wyniki kolejnych meczów teamu z Kowali Oleckich również były satysfakcjonujące (3:1, 6:1), aż w końcu nadszedł wyczekiwany mecz o pierwsze miejsce z drużyną z Gimnazjum w Wieliczkach. Zawodnicy tych zespołów wielokrotnie na boisku rywalizowali ze sobą z różnym skutkiem, ale tym razem wygrali gospodarze, ponoć gospodarzom pomagają nawet ściany, a już na pewno gorący doping kolegów i koleżanek ze szkoły. Bilans bramkowy ostatniego meczu to 4 : 2.

Zwycięski skład zespołu z Kowali Oleckich: M. Waluśkiewicz, J. Pieczur, B. Zygadło, W. Muzyk, bramkarz I – J. Szuliński, rezerwowi: M. Bronikowski, K. Grabowski, M. Dzierniejko, bramkarz II – J. Szuliński.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1. PG Kowale Oleckie
2. Gimnazjum Wieliczki
3. Gimnazjum nr 2 w Olecku I zespół
4.Gimnazjum Sokółki
5. Gimnazjum nr 2 w Olecku II zespół.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Famulak, zawodnik z Gimnazjum w Wieliczkach.

Organizatorem zawodów był UKS „Kowalak” działający przy PG w Kowalach Oleckich.

M. Babiarz

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://kowaleoleckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5