W Kurzętniku jest dobry klimat dla orkiestr dętych [ZDJĘCIA]

2023-09-18 09:23:59(ost. akt: 2023-09-18 13:38:36)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Po raz dziewiąty w Kurzętniku, odbyły się impresje orkiestr dętych. Przy okazji swój jubileusz świętowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku. Były życzenia i mnóstwo doskonałej muzyki.
Mariusz Brzezicki, stojący na czele kurzętnickiej orkiestry, w minioną niedzielę przyjął wiele ciepłych słów i prezentów dla swojego zespołu. 15 lat grania to okazja wyjątkowa, czas naznaczony ciężką pracą i wieloma sukcesami.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika uświetnia uroczystości nie tylko na terenie swojej gminy, ale także regionu. Zawsze godnie reprezentuje powiat nowomiejski, gdziekolwiek się pojawia, zachwyca i zbiera nowych fanów. Jubileusz 15-lecia połączony z impresjami orkiestr dętych, przyciągnął do Kurzętnika mnóstwo osób. Najpierw orkiestry zaprezentowały się na Rynku, potem w amfiteatrze na Górze Zamkowej. Byli goście, prezenty i wspólne sto lat. Zaproszone orkiestry zgodnie podkreślały, że do Kurzętnika lubią przyjeżdżać, to miejsce z dobrym klimatem dla muzyki i kultury.

Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Kurzętnika zespół redakcyjny "Gazety Nowomiejskiej" składa serdeczne gratulacje i podziękowania za wiele pięknych muzycznych emocji.


Orkiestry biorące udział w tegorocznych impresjach w Kurzętniku.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej (powiat przasnyski, woj, mazowieckie)
Miejska Orkiestra Dęta i Mażoretki z Lubawy
Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie (powiat ostrzeszowski, woj. wielkopolskie)
Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Płośnica ( powiat działdowski, woj.warmińsko - mazurskie)
Grudziądzka Orkiestra Dęta
Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku.

red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5