Nikodem, mieszkaniec Mszanowa, zdominował tegoroczne rozgrywki.

2023-09-11 20:43:55(ost. akt: 2023-09-11 20:55:00)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Nikodem Orzechowski, młody mieszkaniec Mszanowa, startujący w barwach Pitbike Brodnica, zdominował Mistrzostwa Polski wygrywając wszystkie wyścigi cyklu. W końcu września Niko powalczy jeszcze o zwycięstwo w serii zawodów Pucharu Polski
Na cykl Mistrzostw Polski złożyły się trzy rundy rozgrywane w Mórkowie k. Leszna, w Głażwie k. Unisławia i finał w Gdańsku, łącznie sześć wyścigów. Nikodem zdominował tegoroczne rozgrywki, wygrywając wszystkie wyścigi i kompletując maksimum punktów.
— W Gdańsku najbardziej obawialiśmy się zawodnika gospodarzy Dawida Smolnika, dla którego jest to tor domowy — relacjonuje Mirosław Orzechowski, tata Nikodema.
Ostatecznie Nikodem oba wyścigi przejechał pierwszy od startu do mety i mógł się cieszyć z mistrzowskiego tytułu. Co ciekawe, Nikodem w tym sezonie po raz pierwszy przesiadł się do wyższej klasy 150 junior. W klasie stock 125 Pitbike Brodnica w cyklu Mistrzostw Polskie reprezentowali Michał Gutmański, Wiktor Wysogrocki i Olaf Kędzia.
— Niko włożył dużo pracy w przedsezonowe przygotowania. Szlifowaliśmy szybkość i technikę. Nadal często pracujemy indywidualnie między innymi na torze Frednowy. Wykorzystujemy wszystko co złapaliśmy w pracy z trenerami w młodszym wieku, gdy zaczynaliśmy przygodę z pitbike'ami - relaconuje Mirosław Orzechowski.
Nikodem stanął na najwyższym stopniu podium, a po sezonie podczas uroczystej gali w siedzibie Polskiego Związku Motorowego w Warszawie odbierze puchar i okolicznościową szarfę. Jednak dla zawodnika nie oznacza to końca walki. Równolegle trwa bowiem Puchar Polski Pitbike Off-Road. W tym cyklu zawodnicy zbierają punkty przez cały sezon, ale w finałowej rundzie wszyscy mają czystą kartę i jadą od nowa, niezależnie od miejsca w trakcie sezonu.
— Mamy plan, żeby w Dąbrowie Górniczej wygrać również Puchar Polski. Nikodem jest w formie i jest w stanie to dokonać, ale jednocześnie w obecnej formie zawodów, liczyć się będzie szczęście i dyspozycja dnia. Przypadkowy upadek czy defekt może przekreślić wysiłek całego sezonu — przyznaje Mirosław Orzechowski. — Niezależnie od wyniku już teraz dziękujemy wszystkim kibicom i sympatykom za doping i wsparcie.
Finałowa runda zaplanowana pierwotnie w Głażewie odbędzie się w Dąbrowie Górniczej na koniec września.
Przypomnijmy, że Pitbike Brodnica jest sekcją sportową Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych. Pitbike'i to mini motocykle o pojemności do 212 cc. Ścigają się na nich dzieci i dorośli.
Nadesłane

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5