Trzy medale zawodników Zamku na Mistrzostwach Europy

2023-09-04 08:01:03(ost. akt: 2023-09-04 08:03:58)

Autor zdjęcia: LUKS Zamek Expom Kurzętnik

Zawodnicy sekcji kickboxingu klubu LUKS Zamek Expom Kurzętnik brali udział w Mistrzostwach Europy w Turcji. Do Polski przywieźli trzy medale, są bogatsi o nowe doświadczenia i zmotywowani do kolejnych rozgrywek.
Dla 160 osobowej reprezentacji Polskiego Związku Kickboxingu PZKB, Mistrzostwa Europy WAKO Juniorów , Kadetów i Dzieci w tureckim Istambule zakończyły się ogromnym sukcesem. Na starcie stanęło łącznie 2015 zawodników z 38 krajów, Polacy wywalczyli 87 medali – 29 złotych , 23 srebrne i 35 brązowych krążków, co złożyło się na świetne 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Do sukcesu polskiego kickboxingu dołożyli się zawodnicy LUKS Zamek Expom Kurzętnik którzy wywalczyli 3 medale – 1 srebrny i 2 brązowe.

— Pozostaje malutki niedosyt , gdyż cała trójka moich podopiecznych przegrała swoje pojedynki z późniejszymi triumfatorami swoich kategorii wagowych. A do tego minimalne porażki 2 : 1 w półfinale Samanty z Turczynką i Czarka 2 : 1 w finale z Ukraińcem. Nasze zdobycze medalowe mogły być jeszcze bardziej okazałe — mówi trener Leszek Jobs — No cóż taki jest sport, my cieszymy się z tego co wywalczyliśmy, jest to niewątpliwie kolejny sukces naszej sekcji kickboxingu z Kurzętnika, trójka naszych reprezentantów wraca z imprezy europejskiej rangi z 3 medalami.

Już sam udział w Mistrzostwach Europy i możliwość startu w reprezentacji swojego kraju i rywalizacja z orzełkiem na piersi jest ogromnym wyróżnieniem dla każdego sportowca. Cezary, Amelia i Samanta ciężko pracowali, aby móc zmierzyć się w Turcji, za nimi (i przed nimi) mnóstwo wyrzeczeń, wiele litrów wylanego potu na treningach i rezygnacji z wielu przyjemności.

— Ale to co daje rywalizacja sportowa jest nie do przecenienia i dlatego warto postawić na sport, który oprócz satysfakcji ze zdobytych medali, daje mnóstwo innych korzyści. Chociażby możliwość podróży po całym świecie w doborowym towarzystwie — podsumowuje Leszek Jobs.

Cezary Kowalkowski junior młodszy full contact kat . wag – 67 kg – srebrny medal .
Samanta Klein juniorka full contact kat . wag – 52 kg – brązowy medal .
Amelia Rzepecka kadetka starsza light contact kat . wag – 65 kg – brązowy medal .

red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5