Seniorzy z Mszanowa świętowali

2021-10-19 10:25:38 (ost. akt: 2021-10-19 11:37:33)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Grube kroniki, po brzegi wypełnione zdjęciami i opisami, są najlepszym dowodem na to, jak potrzebne było powołanie Klubu Seniora w Mszanowie.
W jubileusz 10 — lecia powstania Klubu oraz z okazji Dnia Seniora przypadającego w październiku, odbyło się spotkanie w świetlicy wiejskiej w Mszanowie.

Przybyłych gości powitała przewodnicząca Klubu Seniora w Mszanowie, Elżbieta Zalewska, która minutą ciszy uczciła osoby, które odeszły.

— Na przestrzeni tych 10 lat odeszły od nas trzy osoby, dlatego cieszmy się, że możemy się tu dziś spotkać, w tak licznym gronie i co najważniejsze w zdrowiu — mówiła Elżbieta Zalewska.

Pierwszy wpis w kronice Klubu Seniora w Mszanowie widnieje z datą 29 września 2011 roku. "Uczestnicy zebrania założycielskiego na spotkaniu w Mszanowie postanawiają założyć Stowarzyszenie, którego pełna nazwa brzmieć będzie: Stowarzyszenie Klub Seniorów w gminie Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie przy ulicy Podleśnej 1 Uchwałą nr 1/2011 o powołaniu."

I tak to się zaczęło. Pierwszą prezes była Ewa Ogrodowska, jest zastępcą Elżebieta Zalewska, skarbnikiem został Zbigniew Geżyński.
Przez te 10 lat wiele się działo, uzbierało się mnóstwo zdjęć i jeszcze więcej wspomnień, którymi uczestnicy i goście się dzielili.

Wójt gminy Nowe Miasto, Tomasz Waruszewski, nie krył radości i dumy zapewniając o swoim wsparciu. Kwiaty, gratulacje i prezenty złożyła także delegacja Rady Powiatu Nowomiejskiego Marcin Buliński, Barbara Grzywacz i Jerzy Czapliński. Wśród gości byli także członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Nowe Miasto Lubawskie, wójt senior Roman Trąpczyński, Anna Pijaczyńska dyrektor Ośroda Pomocy Społecznej w Mszanowie, Michał Wróblewski dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie, przedstawicielki Koła Godpodyń Wiejskich w Mszanowie, Andrzej Andrzejewski prezes LGD Ziemia Lubawska i Dariusz Falkowski prezes Fundacji Drogowskazy.

Po części oficjalnej wszyscy wznieśli toast z zdrowie i pomyślność, nie zabrakło tortu specjalnie na tą okazję i zabawy tanecznej wraz z zespołem Sami Swoi.


Alina Laskowska
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5