Weekendowe zmagania policjantów z bezmyślnymi kierowcami

2020-10-20 15:16:43 (ost. akt: 2020-10-20 15:19:18)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci każdego dnia eliminują z ruchu drogowego bezmyślnych kierowców. Spoczywa na nich odpowiedzialność za każdym razem, gdy wyruszają na służbę. Niestety wśród użytkowników dróg, nieodpowiedzialnych kierowców, wciąż znajdują najtrudniejszych przeciwników. Nie przekraczaj dozwolonej prędkości, a jeśli piłeś – nie wsiadaj za kółko! Zadbaj o bezpieczeństwo własne i innych.
W piątek nowomiejscy policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierujących, którzy w rażący sposób przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.
 
Ok. godz. 15:40 w Ostaszewie funkcjonariusze zauważyli kierującego BMW, który jechał z dużą prędkością. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało, że mężczyzna przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 62 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę wykroczenia do kontroli drogowej. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 29-letni mężczyzna ukarany został mandatem oraz 10 punktami karnymi. Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mieszkańcowi powiatu ostródzkiego także prawo jazdy
 
Podobny los spotkał innego kierowcę, tym razem toyoty corolla, który został zatrzymany godzinę później w Kuligach. Policyjna kontrola wykazała, że 63-letni mieszkaniec naszego powiatu przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 53km/h.
 
Z kolei w sobotę ok. godz. 17:00 w Tylicach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało podczas sprawdzania danych mężczyzny w systemach informatycznych okazało się, że popełnił on jeszcze jedno przestępstwo. Mężczyzna ten ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go aż do 2025 roku.

KPP Nowe Miasto
 
 
 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5