Majowe święta w Nowym Mieście Lubawskim

2018-04-29 13:09:17 (ost. akt: 2018-04-29 13:14:11)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski

Przed nami majowe święta — Dzień Flagi, Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Narodowy Dzień Zwycięstwa. Tradycyjnie w Nowym Mieście Lubawskim odbędą się uroczystości patriotyczne.
Na majowe spotkania zaprasza mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego i gości Józef Blank, gospodarz grodu nad Drwęcą.

Podajemy plan uroczystości majowych i gorąco namawiamy do udziału we wspólnym świętowaniu.
* Dnia 2 maja (środa) obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu uroczystości zaplanowano na rynku w Nowym Mieście o godz. 14. Impreza z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączona będzie ze Złazem Hufca ZHP Nowe Miasto. Na rynku nie zabraknie więc naszych harcerzy i instruktorów. Mundurowi swoją bazę będą mieli w szkole przy ulicy Działyńskich i stamtąd przemaszerują na rynek, gdzie złożony zostanie raport i odczytany specjalny rozkaz komendanta hufca. Harcerze wystawią też swoje namioty na rynku, by osoby, które nie są związane z organizacją zobaczyły, jak wyposażony jest harcerski namiot podczas biwaków czy obozów. Będzie też wystawa starych fotografii z harcerskich imprez oraz wystawa poświęcona lokalnym działaczom niepodległościowym, przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Dla wszystkich gości, którzy odwiedzą rynek, zostanie przygotowana smaczna grochówka. Tradycyjnie nie zabraknie wystąpienia burmistrza Józefa Blanka, który w towarzystwie zuchów będzie rozdawał biało – czerwone flagi uczestnikom uroczystości. Po części oficjalnej harcerze oraz chętni mieszkańcy i goście (rodziny, drużyny) będą mieli możliwość uczestniczenia w grze miejskiej po Nowym Mieście. Dla najlepszych przygotowano nagrody. Jedną dla najlepszej rodziny ufunduje “Gazeta Nowomiejska”, która patronuje imprezie. Będą też występy muzyczne na scenie w harcerskim stylu. Warto więc zajrzeć tego dnia na nowomiejski rynek. A wieczorem, o godz. 19, harcerze zapraszają na ognisko do Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Działyńskich.
* Dzień później (czwartek), w Święto Narodowe Trzeciego Maja, o godz. 18 w nowomiejskim kościele będzie odprawiona msza św. za Ojczyznę.
* Dnia 8 maja (wtorek) obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa. W tym dniu uroczystości zaplanowano od godz. 12. Najpierw, w kościele, będzie odprawiona msza św. za Ojczyznę. Po niej nastąpi przemarsz z orkiestrą dętą i złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej. Następnie na rynku będzie montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich.
W imieniu organizatorów zapraszamy.
Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanieKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obserwator #2493825 | 83.31.*.* 29 kwi 2018 13:30

    pierwszrgo maja to się już nie liczy że zabrakło uroczystści

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5