Wizyta młodzieży w studiu TVP i PAP

2015-03-04 13:04:03 (ost. akt: 2015-03-04 12:21:56)
Wizyta w studiu TVP

Wizyta w studiu TVP

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Grupa uczniów działająca w kole dziennikarskim w ramach projektu "COOL - Ciekawi, Otwarci, Odważni Licealiści" pojechała do Warszawy, aby zwiedzić siedzibę Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17 oraz Polską Agencję Prasową.
Wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom dużo wrażeń oraz przybliżył pracę dziennikarzy. W TVP uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili studia telewizyjne programów "Świat się kręci" i "Pytanie na śniadanie".

Byli świadkami nagrywania programu z aktorami - panią Krystyną Jandą i panem Danielem Olbrychskim. Zwiedzili również Muzeum znajdujące się w nowym gmachu TVP, który prezentował się niezwykle okazale.

Następnym etapem wycieczki była wizyta w Polskiej Agencji Prasowej. W sali, gdzie odbywają się konferencje PAP znane nam z ekranów telewizorów, uczniowie otrzymali niezapomnianą lekcję dziennikarstwa prasowego.

Dowiedzieli się, jak we współczesnym świecie pozyskiwać, selekcjonować i udostępniać informacje. Prowadząca spotkanie - pani Magdalena Syska podpowiedziała młodzieży, jak zaprezentować swoje umiejętności, aby zdobyć wymarzony staż, a w przyszłości pracę.

Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia na żywo pracy dziennikarzy PAP i zadania im pytań. Opiekunami młodzieży były panie Ewa Piotrowska i Joanna Główczewska.

ZS im. C. K. Norwida


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę w naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Cooolers #1681925 | 83.14.*.* 5 mar 2015 14:35

    A czo to te kudłate?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5